Ethereum vs Bitcoin Kıyaslamasına JPMorgan Yanıt Verdi

Ethereum yukarı doğru

Dünyanın en büyük kripto paraları arasında yer alan Ethereum vs Bitcoin sorusuna JPMorgan bankası cevap verdi. Birçok kişinin tercihi Bitcoin olurken bu banka Ethereum’u tercih etti.

JPMorgan tarafından yapılan değerlendirmeye bakılırsa Ethereum çok daha ön planda. Bankanın CEO’su Jamie Dimon bundan önce kripto paralar hakkında olumsuz yorumlar yapmıştı. Şimdi ise kripto para değerlendirmeleri ardı sıra gelmeye devam ediyor.

Genellikle kripto para birimleri hakkında yorum yapılırken Bitcoin ile alakalı olumlu değerlendirmeler geliyor. Ancak bu defa işler değişmeye başladı. Büyük bankaların özellikle son dönemlerde Ethereum konusunda olumlu görüşlere sahip olduğunu görüyoruz.

Ethereum vs Bitcoin yarışı devam ediyor

Ethereum öncelikle çok iyi bir performans sergiliyor. 2021 yılında yaklaşık olarak yüzde 500 civarında değer kazandı. Bitcoin ise 2021 yılında sadece yüzde 96 civarında değer kazandı. Böylece altcoin devi olarak bilinen Ethereum ön plana çıktı.

Ethereum vs Bitcoin sorusuna

Ethereum temelinde güçlü bir teknoloji var. Bu teknoloji nedeniyle kripto para devinin biraz daha ön plana çıktığını görüyoruz. Finans (DeFi) endüstrisinde yer alan ve aynı zamanda NFT teknolojisinde de kendisini güçlendiren bu kripto para devi liderlik koltuğuna oturma ihtimaline de sahip. JPMorgan tüm bunlara ek olarak yüksek reel getirilere Ethereum’un daha dayanıklı olduğunu söyledi.

Ethereum için beklentiler yüksek

Analistler tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Ethereum için beklentiler son derece yüksek. Birçok kişi 2022 yılı için 2 katı bir beklentiye sahip. Şu sıralar kripto para devinin fiyatı 4490 dolar seviyelerinde. Önümüzdeki yıllarda fiyatının 9000 dolar seviyesine kadar çıkması bekleniyor.

Kurumsal şirketler şimdilik daha çok Bitcoin almaya devam etse bile yine de Ethereum güçlü bir şekilde ağırlığını koyuyor. Hem teknolojisi hem de NFT desteği nedeniyle ön plana çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu nedenle birçok büyük marka bu kripto para üzerinde yoğunlaşıyor. Peki sizin Ethereum hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Hindistan Kripto Paraları Yasaklayabilir: Çılgınca Bir Hamle

>> Bu Kripto Paraları Balinalar Topluyor: Yükselme İhtimalleri Olan 5 Altcoin