Akıllı Telefon Fiyatları Korkunç Şekilde Artabilir: Piyasada Endişe Hakim

En iyi Android telefon

Akıllı telefon fiyatları korkunç bir şekilde artma eğilimine sahip. Bunun en büyük nedeni hiç şüphesiz doların aniden yükselmesi ile ilgili. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Bildiğiniz üzere bu hafta dolar 13 TL seviyesine geldi ve böylece rekor kırdı. Bu rekor aynı zamanda birçok ürünün zam haberleri ile bize ulaşmasına neden oldu. Öncelikli olarak marketlerde ürün tedarik sorunları yaşandı. Birçok market zinciri yeni ürünleri aynı fiyattan alamayacağı için azar azar sattı.

Tüm bu yaşananlar elbette teknoloji sektöründe de karşılık buldu. Özellikle akıllı telefon fiyatlarında çok ciddi bir şekilde artış görülüyor. Mesela iPhone 11 cihazının fiyatı Ekim ayında 6870 TL civarındayken şu sıralar 9778 TL seviyesine kadar yükseldi. Diğer akıllı telefon modellerinde de benzer yükselişlerin olduğu görülüyor.

Akıllı telefon fiyatları korkunç bir değişim yaşıyor

Yaşanan yükselişlerden nasibini özellikle Apple cihazları aldı. Mesela iPhone 12 modeli Ekim ayında 9400 civarındayken şimdi ise 10900 seviyelerine kadar yükseldi. Böylece fiyatında dolar kuru ile orantılı bir şekilde artış yaşanmış oldu. Akıllı telefon fiyatlarında yaşanan gelişmeler son çıkan ürünleri de etkiledi.

Akıllı telefon fiyatları

Apple tarafından geliştirilen iPhone 13 modeli Ekim ayında 11900 seviyesindeydi. Şimdi ise 14100 TL üzerinden alıcı buluyor. Yani fiyatların yine dolar ile benzer ölçüde arttığı görülüyor. Elbette sadece akıllı telefon modelleri değil aynı zamanda birçok teknolojik üründe benzer fiyat artışları olduğu görülüyor.

Tüm teknolojik ürünler zamlardan etkileniyor

Playstation oyun konsolları ve Xbox oyun konsolları yine zamlardan nasibini alacak gibi görünüyor. Elektrikli süpürge veya çeşitli ev robotları en fazla artış görülen ürün kalemleri arasına girdi. Ayrıca bilgisayarlarda da yine benzer yükselişler olduğu görülüyor.

Burada asıl tedirginlik yaratan fiyatların artış göstermeye devam edip etmeyeceği ile ilgili. Peki sizin bu konu hakkındaki tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Telefonlar İçin Samsung Android 12 ile One UI 4 güncellemesi Çok Yakında İndirilebilecek!

>> Akıllı Telefon Kameraları Büyük Bir Probleme Dönüşebilir: Yeterli Değil