Akıllı Telefon Fiyatları Artacak: Son Çırpınışlar!

akıllı telefon fiyatları

İddialara göre akıllı telefon fiyatları yakında artacak. İşte Türkiye’de de satışa sunulacak modellerde olacak fiyat artışı hakkında detaylar.

Bildiğiniz üzere son yıllarda dünyamızı etkisi altında alan salgın sebebiyle akıllı telefonların fiyatı artmış durumda. Tabii ki bu fiyat artışını etkileyen faktörler, salgın durumdan ibaret değil. Salgın durumuyla beraberinde gelen çip krizi de dünyamızı etkisi altına aldı. Yalnızca akıllı telefon tarafında değil, çoğu teknolojik cihazın fiyatı çip kriziyle birlikte tavan yaptı. Ülkemizde de son yıllarda dolar kuru arttığı için, bu artıştan en çok etkileyen ülkelerden biri haline geldik. Bu yüzden akıllı telefon fiyatları son dönemin zirvesinde diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıllarda orta segment bir akıllı telefon alabilmek için 3000-4000 TL’lik bir fiyat yeterli oluyordu. Fakat dolar kuru arttığı için artık orta segment bir akıllı telefon alabilmek için bile en az 8000 TL’lik bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Bu yüzden ülkemizde akıllı telefon almak bir hayli zorlaştı. Bu yüzden fiyat performans odaklı akıllı telefonlar, ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Fakat bazı kaynaklar, akıllı telefon fiyatlarının daha da artacağını iddia ediyor. Yani artık giriş segment bir akıllı telefon alabilmek bile zor olabilir. İşte ortaya çıkan ilk sızıntılar.

akıllı telefon fiyatları

Akıllı Telefon Fiyatları Artacak: Son Çırpınışlar!

İddialara göre akıllı telefon fiyatları, son 5 yılın en yüksek seviyelerine çıkmış durumda. Fakat bu seviyeler daha da artacak. Çünkü geçtiğimiz yıllarda fiyatlar genel seviyelerini öneli derecede etkileyen çip krizi, akıllı telefon fiyatlarının daha da artmasına sebep olacak. Bildiğiniz üzere çip krizinden dolayı zaten akıllı telefon fiyatları artmıştı. Fakat Xiaomi gibi önemli markaların CEO’ları tarafından yapılan açıklamalarda, fiyatların daha da artacağı iddia edilmişti. Ülkemiz bazında değerlendirecek olursak, eğer akıllı telefon fiyatları yükselirse, içerisinden alınan vergi dilimi de artacağı için, beklenenden daha pahalı telefonlar karşımıza çıkabilir.

Bu yüzden eğer akıllı telefonunuzu değiştirmek gibi bir hedefiniz varsa, fiyatlar daha fazla artmadan harekete geçmenizi öneririz. Önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Black Shark 5 Serisi Yakında Geliyor: Oyun İçin En İyisi!

>> Yeni Sosyal Medya Düzenlemesi Hapis Cezası Bile Getiriyor