Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Ediyoruz: İşte Araştırma Sonuçları

Bilim insanları ruh sağlığınıza

Akıllı telefon seçerken nelere dikkat edildiği konusunda bazı araştırmalar yapıldı. Yeni çalışmalar sonucunda tüketicilerin aslında daha çok ne üzerinde yoğunlaştığı ortaya çıktı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın en önemli parçaları içerisinde yer alıyor. Huawei, Oppo ya da Xiaomi ile birlikte Apple ve Samsung bu sektörü domine ediyor. Markalar arasındaki rekabet ise gerçekten de tahmin edilenden çok daha fazla. İşte tam da bu nedenle neredeyse her alanda büyük yenilikçi çalışmalar yapmaları gerekiyor. Mesela tasarım bunlardan sadece bir tanesi.

Genel olarak bakıldığında akıllı telefon şirketlerinin yeni tasarımlar denediği görülüyor. Aynı şekilde kameralar rekabetin en fazla yoğunlaştığı alanlardan birisi olarak görülüyor. Yapılan araştırmalar ise aslında depolama alanının çok daha önemli olduğunu gösteriyor.

Akıllı telefon seçerken depolama detaylarına daha fazla bakıyoruz

Counterpoint tarafından yapılan bir çalışma ile birlikte akıllı telefon tüketicilerinin aslında neye baktığı ortaya çıktı. Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi markaların tercih edilmesinin en önemli nedeni depolama seçenekleri. Bu şirketler çok fazla depolamayı uygun fiyatlarla sunduğu için tercih ediliyor. Ancak ortada tuhaf bir durum var.

Akıllı telefon seçerken

Apple şu anda en fazla depolama alanı sunan şirket olarak biliniyor. Ancak Asya merkezli akıllı telefon markalarının daha fazla tercih edildiği görülüyor. Her ne kadar Apple şirketi yüksek depolama hizmeti sunsa bile yine de fiyat bakımından biraz pahalı. Bu nedenle insanlar Asya merkezli uygun fiyatlı akıllı telefonlara yöneliyor.

Huawei son dönemlerde depolama alanında önde

Bugüne kadar Apple şirketi depolama konusunda çok daha fazla ön plandaydı. Fakat Huawei onu geçmiş gibi görünüyor. Şu anda ortalama 150 GB depolama alanına ulaşan Huawei 141 GB depolamaya sahip olan Apple firmasını geçti.

Önümüzdeki yıllarda muhtemelen akıllı telefon şirketleri çok daha fazla depolama alanı sunan cihazlara yer verecek. Kullanıcılar ise depolama konusunu çok önemsiyor. Peki akıllı telefon alırken siz nelere dikkat ediyorsunuz?

İlgili haberler:

>> Uygun fiyatlı 5G telefon Samsung Galaxy A22, render görüntüleri ortaya çıktı

>> TCL 20 Pro 5G, TCL 20L+ ve TCL 20L Görücüye Çıktı! Detaylar Haberimizde