Bill Gates Koronavirüsün Bitiş Tarihini Verdi: Dünya Ne Zaman Normale Dönecek

Bill Gates koronavirüsün bitiş

Microsoft kurucusu Bill Gates koronavirüsün bitiş tarihini açıkladı. Bunun tamamen kendisinin kişisel görüşleri olduğunu söyleyebiliriz. Fakat o bu tarihte salgının bitmesine neredeyse kesin gözüyle bakıyor. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

Yaşadığımız covid-19 salgını hayatı durma noktasına getirdi. Aklınıza gelebilecek bütün alanlarda pandemi etkisini sert bir şekilde gördük. Devasa çip üreticilerinden restoran işletmecilerine kadar bütün alanlarda salgının etkileri görüldü. Şimdilerde herkes covid 19 salgınının ne zaman biteceğini merak ediyor. Bu konuda Bill Gates önemli açıklamalar yaptı.

Yüksek hızlı koronavirüs aşısı üretimi ile birlikte kısa bir süre içerisinde pandemi sürecinin biteceğini söyledi. Ayrıca ABD ve İngiltere gibi ülkelerde üretilen yüksek miktardaki aşıların fakir ülkeler ile paylaşılması gerektiğini söyledi. Ona göre pandemi sürecini bitirecek olan asıl faktör aşılar olacak.

Bill Gates koronavirüsün bitiş tarihini kendi tahminleriyle açıkladı

ABD’li ünlü girişimci Bill Gates herhangi bir sağlık eğitimine sahip değil. Ayrıca kendisinin sağlık alanında ciddi bir girişimi yok. Fakat yaptığı tahminler genel olarak ciddiye alınıyor. ona göre 2022 yılının sonlarında bu salgın büyük oranda azalmış olacak. Şimdiki rakamlar ile kıyaslandığında son derece düşük kalacağı ifade ediliyor.

Bill Gates koronavirüsün bitiş

Kendisi virüsün 2022 yılının sonunda tamamen yeryüzünden silineceğini düşünmüyor. Ona göre vaka sayılarında çok ciddi bir düşüş yaşanacak. Böylece hem kısıtlamalar hem de diğer sorunlar hayatımızdan çıkmış olacak. Ayrıca maske ve sosyal mesafe gibi kuralların artık kullanılmayacağını söylüyor.

Bill Gates fakir ülkelere daha fazla yardım yapılmasını öneriyor

ABD’li ünlü girişimci tarafından yapılan açıklamalarda fakir ülkelere daha fazla yardım yapılması gerektiği ifade edildi. Kendisi Birleşik Krallık yönetimi içinse iyi ifadeler kullanmadı. İngiltere’nin fakir ülkelere yüzde 0,7 olan yardım miktarını yüzde 0,5 seviyelerine çekmesini eleştirdi.

Her ne kadar gelişmiş ülkeler aşı problemini tamamlamış olsa bile yine de fakir ülkeler zorluk yaşıyor. Bu nedenle daha fazla yardım gönderilmesi gerektiğini düşünüyor. Peki sizce gerçekten de bu salgın 2022 yılının sonlarında bitebilir mi?

İlgili Haberler:

>> Evcil Hayvanlara Koronavirüs Bulaşma İhtimali Var Mı? Bilim İnsanları Yepyeni Bir Araştırma Yaptı

>> 23 Nisan Pandemi Kısıtlamaları Kesinleşti: Tam Kapanma Olacak Mı?