Kripto Para Borsalarında Skandal Üstüne Skandal: Bakın Bu Defa Hangi Borsa Dolandırıcı Çıktı

Kripto paralarda bu hafta
Google News Abone Ol

Kripto para borsalarında skandal yaşanmaya devam ediyor. Bu seferki gerçekten de büyük şaşkınlık yarattı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Sadece bir yıl içerisinde kripto paralarda en az 10 kat yükselişler yaşandı. Mesela Türk lirası cinsinden fiyatı bir dönem 600 TL olan Ethereum şu anda 20 bin TL seviyelerini rahatlıkla geçebiliyor. Böylesine hızlı bir yükseliş aynı zamanda borsa sayısını artırdı. Peki bu iyi bir şey mi? Aslına bakacak olursak kripto paralara olan yönelim kötü sayılmaz.

Yeni teknolojilerin desteklenmesi ile birlikte daha ileri aşamalara geçilebiliyor. Fakat burada asıl problem borsaların dolandırıcılık yapması ile ilgili. Bugüne kadar birçok borsadan sahtekarlık haberleri geldi. Fakat en fazla Türkiye’de böyle bir problemin yaşanması kafalarda soru işareti bıraktı. Thodex ve hemen ardından VeBitcoin gibi platformların dolandırıcılık yapması her şeyi ortaya koydu.

Kripto para borsalarında skandal Sistemkoin ile devam ediyor

Türkiye’deki ismi pek bilinmeyen kripto para borsalarından birisi Sistemkoin olarak geçiyor. Google üzerinden Bitcoin borsaları diye ararsanız bile aslında böyle web sitelerine ulaşmanız çok zor. Fakat anlaşılmayan bir şekilde insanlar bu tür platformları buluyor ve kayıt yaptırıyor. İşin aslına bakacak olursak böyle web sitelerinin reklamına denk geldiklerini düşünüyoruz.

Kripto para borsalarında skandal

Kripto para borsalarında güven en önemli faktörlerden birisidir. Mesela Paribu ve BtcTurk güvenilir olduklarını ispat etmiş web siteleri içerisinde yer alıyor. Ancak Thodex ya da VeBitcoin gibi platformlar neredeyse sadece dolandırıcılık için çalışıyor.

Kripto paralarda dolandırıcılık faaliyetleri devam ediyor

Hem internet üzerinden sizleri yabancı web sitelerine yönlendirerek hem de borsalar üzerinden paranızı çalarak gelir elde etmeye çalışan insanlar var. Bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı çok dikkatli olmanız gerekiyor. Her ne kadar kripto paralar güvenli bir teknoloji olsa bile yine de borsalar konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Peki sizin favori kripto para borsanız hangisi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Avrupa ve Amerika’da Kripto Para Borsaları Nasıl Denetleniyor? Bu Ülkelerde Denetimler Sıkı Mı?

>> VeBitcoin CEO’su Gözaltına Alındı: Kullanıcılar Paralarını Geri Alabilecek Mi?


CEVAP VER