Akıllı Televizyon Teknolojisi Akıl Almaz Boyutlara Ulaşıyor! Devlerin Büyük Savaşı

Akıllı Televizyon Teknolojisi Akıl Almaz Boyutlara Ulaşıyor! Devlerin Büyük Savaşı

Philips TV
Google News Abone Ol

Bütün ülkelerde kabul görmeye başlayan akıllı televizyon teknolojisi müthiş bir sıçrama yaşadı. Elbette bu durum kendiliğinden olmadı. Özellikle de LG ve Samsung gibi firmalar, yaptıkları yatırımlarla çılgınca sayılabilecek seviyelere kadar ulaştı. Peki ne oldu da akıllı televizyonlarla ilgili bu kadar büyük bir gelişme yaşandı? İşte merak ettiğiniz bütün detaylar.

1980’li yılların tüplü televizyonlarından sonra plazma ekranlar geldi ve her şey o noktada başladı. Samsung ile birlikte, Asya merkezli birçok şirket televizyon sektörüne el atınca, ortaya önü alınamaz bir sıçrama çıktı. Örneğin Güney Koreli iki dev olan LG ve Samsung, ilk etapta daha sıcak görüntüler sağlayan ekranlar geliştirdi. Her iki şirket de ekran konusunda o kadar ileri seviyeye ulaştı ki Apple ve diğer firmalar buralardan ekran tedarik ediyor.

Akıllı televizyon teknolojisi 5G odaklı olacak

Bu teknolojinin şimdilerde evrildiği nokta, katlanabilir ekranlar oldu. LG tarafından geliştirilen bir ekran modeli, bu tür cihazları adeta bir rulo gibi katlamanızı sağlıyor. Böylece televizyonların çok fazla yer kapladığı dönemi geride bırakıyoruz. Akıllı cihaz teknolojisi bununla da kalmadı. Samsung tarafından geliştirilen AMOLED ekranlar görüntülerin çok canlı bir noktaya ulaşmasını sağladı.

akıllı televizyon teknolojisi

Bu tür cihazlardan bahsederken üç boyutlu tekniklerden söz açmamak doğru olmaz. Neredeyse her alanda kullanılan üç boyutlu teknolojiler, televizyonlarda da kullanılmaya başlandı ve 3 boyutlu sinema keyfi evlere taşındı. Tüm bu gelişmeler kullanıcıların daha fazla buralara doğru yönelmesini sağladı. Akıllı televizyon teknolojisi bununla da kalmayarak bir diğer nokta olan 5G çözümlerini kullanmaya başladı.

Birçok kişi her ne kadar 5G denilince Huawei firmasını aklına getirse bile, Oppo çok daha hızlı bir şekilde sektöre giriş yapıyor. Ancak işin ilginç tarafı bu firma Huawei gibi sadece akıllı telefonlarla uğraşmıyor. Elbette Huawei daha farklı cihazlar da üretiyor ancak 5G teknolojisini buralarda pek kullanmıyor. Oppo ise akıllı televizyon teknolojisi için 5G çözümlerini tercih edecek diyebiliriz.

>> Xiaomi Redmi 1A, 550 TL Fiyatıyla Piyasayı Kasıp Kavurabilir

>> Google Asistan Ödeme Yapabilecek! İşte Merak Edilen Detaylar

>> Acun Ilıcalı instagram Canlı Yayın Rekorunu Kırdı!

>> Realme Akıllı Saat Tanıtımını Yaptı! Detaylar Haberimizde!


CEVAP VER