Nokia Ucuz TV Satacak: Kafalar Karışık

Nokia ucuz TV

Bir zamanların cep telefonu devi Nokia ucuz TV satacak gibi görünüyor. Akıllı telefon üreticilerinin zamanla başka sektörlere kaydığı bilinen bir gerçek. Ancak Nokia için durum biraz farklı. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte göz atalım.

Nokia, akıllı televizyon konusunda çiçeği henüz burnunda olan bir şirket. Ancak genel durumuna bakıldığında son derece güçlü ilerliyor diyebiliriz. 2019 yılında akıllı TV işine 55 inç 4K modeli ile giriş yapan kuruluş, bunu devam ettiriyor. Son zamanlarda ise Hindistan gibi devasa pazarlara giriş yaptı. Bu alanda Samsung gibi güçlü rakipleri bulunsa bile yine de yolundan dönmeyecek gibi görünüyor.

Nokia ucuz TV satışları yeni modellerle yapılacak

Nokia şirketi şimdilerde özellikle de Hindistan pazarı için 6 yeni farklı model tanıttı. Bu modeller birbirinden farklı boyutlara sahip. Bahsi geçen boyutların 32 inç ile 65 inç arasında olduğu söyleniyor. Onkyo ses sistemi sayesinde oldukça güçlü bir performans sunuyor. Bu modelin fiyatı ise 177 dolar düzeyinde.

Nokia ucuz TV

Yeni Nokia akıllı TV’lerin 43 inç boyutunda olanları ise 1920×1080(FHD) piksel çözünürlük  sunuyor. Bu sayede çok daha net görüntüler elde etmek mümkün hale geliyor. Nokia ucuz TV serisinin 43 inç boyutunda olanlar; HDR10+ desteği sunabiliyor. Ayrıca buna ek olarak 2GB RAM sayesinde çok daha efektif çalışması amaçlanıyor. Depolama bakımında da son derece yeterli olduğu söylenebilir. Tam olarak 16GB bellek sunabiliyor.

Nokia tarafından sunulan serinin diğer modelleri; 50, 55 ve 65 inç boyutlarında. Birçok kullanıcı için bu boyutların son derece yeterli olduğu söylenebilir. Nokia ucuz TV modellerinin fiyatları 463-818 dolar arasında değişiyor. 50, 55 ve 65 inç boyutlarındaki cihazlar, yine 43 inç ile aynı özelliklere sahip. Özellikle de ses kalitesi bakımından aynı olmasına gayret gösterildi. Nokia firmasının akıllı televizyon sektörüne girmesiyle rekabet biraz daha arttı. Bu durum aynı zamanda fiyatların düşmesine de etki edebilir. Sizce Nokia tarafından geliştirilecek bu yeni TV serisi tutacak mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Nokia 1.3 kamera konusunda bir ilke imza attı! iPhone SE yapamadı bunu!

>> 5 Milyon Radyo Ünitesi Nokia ile 5G’ye yükseltilecek!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here