Alcatel-Lucent, EBlink ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Alcatel-Lucent, EBlink ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı


Alcatel-Lucent, 4G LTE ultra genişbant mobil erişim ağları ve küçük hücreler (Small Cells) konusunda yeteneklerini genişletmek üzere hızla büyüyen kablosuz start-up EBlink ile ticari ve teknolojik ortaklık anlaşması imzaladı. 

Alcatel-Lucent‘in müşterilerinin EBlink‘in gelişmiş kablosuz çözümlerinden yararlanmasını sağlayacak olan bu anlaşma, kablosuz veriye karşı yükselen talebi karşılamak amacıyla bulut ve küçük hücreli ağların yapılarını doğru yönde geliştirerek yeni teknolojik seçimler sunulmasına imkân verecek.

Alcatel-Lucent‘in Strateji ve İnovasyondan Sorumlu Başkanı Philippe Keryer anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Alcatel-Lucent, kablosuz pazarın lideri olarak müşterilerinin ultra genişbant mobil erişim gereksinimlerini karşılamak için her zaman yenilikçi çözümler sunuyor. Bu yıl açıkladığımız yeni vizyonumuza paralel olarak, çözüm portföyümüzü daha da güçlendirmek için yenilikçi şirketler ile işbirliği yapıyoruz. EBlink ile yapacağımız çalışmalar müşterilerimizin LTE ve küçük hücreli dağıtım ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı portföyümüzü geliştirmemizde yardımcı olacaktır.

alcatel

EBlink‘in kablosuz çözümleri, Alcatel-Lucent‘in kablosuz LTE ve küçük hücreler hizmetlerini tamamlıyor. Böylelikle genişletilen bu portföy Alcatel-Lucent’in Bulut Kablosuz Erişim Ağı (RAN) ve 5G’deki liderliğini güçlendirecek ve genel kurulum maliyetlerini azaltacak.

EBlink‘in Kurucusu ve CEO’su Alain Rolland ise konuyla ilgili görüşlerini “EBlink için Alcatel-Lucent ile yapılan bu ortaklık, teknolojilerimizin uygunluğunu yeniden ortaya koydu ve EBlink‘in büyümesine katkıda bulunacak. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent yeni pazar fırsatları elde edecek ve EBlink‘in Kablosuz Fronthaul çözümlerini mobil operatör müşteri tabanı için dünya çapında dağıtacak” şeklinde dile getirdi.

Orange‘ın Haberleşme Ağı Başkanı Alain Maloberti de; Alcatel-Lucent ile EBlink arasındaki anlaşmayı çok olumlu bulduğunu belirterek “Orange birkaç yıldır EBlink ile çalışıyor ve Kablosuz Fronthaul çözümlerinin performansından memnunuz. Baz istasyonu altyapı sağlayıcılarımızın yol haritalarına EBlink teknolojisinin entegre edilmesini tam anlamıyla destekliyoruz” dedi.

EBlink‘in yenilikçi Kablosuz Fronthaul çözümü, operatörler için maliyeti yüksek olan fiberin son birkaç yüz metresini ortadan kaldırarak baz istasyonu kurulumlarında büyük bir teknolojik ilerlemeyi temsil ediyor. Gittikçe merkezileşen telekom mimarilerinin evrimini yansıtan bu çözüm, aynı zamanda 3G, 4G ve gelecekteki 5G ağların hızlı ve kolay kurulumu için de olanak sağlayacak. Küçük hücre yapılarının kurulumunda önemli bir yeri olan Kablosuz Fronthaul teknolojisi, çok ihtiyaç duyulan kapsama alanını ve yüksek hızlı servisi de bir anlamda garanti ediyor. Endüstri analistleri ve büyük uluslararası operatörler de artık bu teknolojiyi destekliyorlar.

Cardtek USA EMV Standartlarına Geçişi Sağlayacak

CEVAP VER