AliExpress ve İHKİB KOBİ’ler için düğmeye bastı!

AliExpress

İHKİB üyesi 15 bin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatçısı, KOBİ’leri dünyaya açmayı hedefleyen AliExpress’ in projesine öncülük edecek.

HAZIR giyim sektörünün en büyük ihracatçı birliği İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Alibaba Group bünyesindeki global ölçekte çevrimiçi perakende pazar yeri olan AliExpress. ve AliExpress Türkiye resmi iş ortağı İhracatname, bugün İHKİB üyeleri ve Türkiye’de ihracat yapan çok sayıda KOBİ’nin, AliExpress’in dijital altyapısından ve hizmetlerinden faydalanarak yurt dışındaki. tüketicilere doğrudan ulaşmasını sağlayacak bir anlaşmaya imza attıklarını açıkladı. 

İlk aşamada 15 bin İHKİB üyesinin dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşacağı bu iş birliği sayesinde, AliExpress ihracatçılara tahsilattan lojistiğe, pazarlamadan 18 dilde tercümeye dek altyapı desteği verecek ve küresel ekosistemi ile Türk ihracatçılarının ve KOBİ’lerinin markalarını dünyaya duyurmasını sağlayacak. Çözüm ortağı İhracatname ise Aliexpress’te mağaza açmak isteyen satıcılara platforma kayıttan ürünlerin mağazaya yüklenmesine dek geçen bütün süreçte ücretsiz olarak rehberlik edecek. 

Türkiye’deki KOBİ’lere küresel olarak rekabet edebilecek dijital altyapı

AliExpress Bölgesel İş Geliştirme Yöneticisi Yaman Alpata, “Satıcıların 200’den fazla ülke ve bölgede satış yapmasını sağlayan ve 18 dilde hizmet veren AliExpress, Türkiye’deki KOBİ’lerin küresel düzeyde rekabet edebilmesini kolaylaştıracak tüm dijital altyapıya ve hizmetlere sahip. Türkiye’den tüm girişimciler, markalar ya da perakendeciler basit birkaç belge ile ücretsiz bir şekilde mağaza açabiliyor. KOBİ’ler, AliExpress’te mağazalarını açtıktan sonra ürünlerini Türkçe olarak listeleyebiliyor, biz 18 dilde tercüme ediyoruz. Siparişleri lojistik ortağımızla birlikte kapılarından alıp global altyapımız sayesinde dünyanın dört bir yanına götürüyoruz” dedi. 

AliExpress

Türkiye’deki satıcıların AliExpress’in dijital varlıklarını ve tüketici kitlesini nasıl kullanabileceklerinin bir örneği olarak 1958’de kurulmuş ve tanınmış bir yerel ayakkabı markası olan Saillakers, ürünlerini Avrupa dahil, son 11.11 küresel Alışveriş Festivali’nde 20’den fazla ülkeye sattı. Asya, Amerika ve Afrika pazarı dahil olmak üzere, markanın ilk 24 saatteki işlem tutarı günlük ortalama satışından 25 kat daha yüksekti.

İhracatname Genel Müdürü Hidayet Öztürk, “İhracatname olarak, AliExpress aracılığı ile e-ihracat yaparak dünyaya açılmak isteyen üretici ve KOBİ’lere, başvuru ve kayıttan mağazalarının açılıp ürünlerinin yüklenmesine kadar geçen bütün süreçte ücretsiz olarak destek vermekteyiz. Ihracatname.com adresi üzerinden şirketler çok kısa bir süre içinde kaydını yaptırıp ürünlerini hızlıca dünya vitrinine taşıyabilir ve milyonlarca müşteriye anında ulaşabilir. İHKİB, AliExpress ve İhracatname arasında yapılan bu ortaklık sonucunda öncelikli hedefimiz, İHKİB üyeleri başta olmak üzere tüm KOBİ’lerimize AliExpress aracılığı ile e-ihracatın kapılarını açmak, e-ihracat yolculuklarında hep yanlarında olmaktır” dedi. 

Mağaza açmak ücretsiz ve işlemler Türkçe 

20’den fazla ülke ve bölgeye satış teslimatı yapılan AliExpress’te mağaza açmak çok kolay. AliExpress sayfasından satıcı, hesap açarak mağaza açma sürecini başlatabileceği gibi AliExpress’in resmi çözüm ortağı İhracatname’den destek alabiliyor. İhracatname’den destek almak için 0850 6660405 numaralı satıcı danışma hattını aramak, [email protected] adresine e-mail atmak veya www.ihracatname.com web sayfasında doldurulan bilgi formu üzerinden alanında uzman İhracatname ekibine ulaşmak mümkün. İhracatname’ye ulaşan satıcıların 2 gün içerisinde AliExpress’te mağaza açması ve ürünlerini satışa hazır hale getirmesi için destek sağlanıyor. İhracatname üzerinden hem mağaza açma sürecini kolay, hızlı ve doğru yapmak hem de sonrasında satış arttırıcı iş geliştirme projeleri için eğitimlerin gerçekleştiği AliExpress satıcı grubuna katılmak mümkün.