Vivo X90 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor: Piyasanın En Güçlüsü!

Vivo X90

Vivo X90 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Android’in en güçlü işlemcisi ile gelecek yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Son yıllarda ülkemizde de resmi olarak hizmet veren Vivo’nun genellikle uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu uygun model algısının giriş seviye akıllı telefon olarak belirlenmediğini belirtelim. Yani söz konusu marka, orta ve üst segment modellerle de karşımıza çıkıyor olsa da piyasaya göre daha uygun bir fiyattan sunuluyor. Yakında karşımıza çıkacak Vivo X90 modelinin, fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay olmasa da, aynı işlemci ile piyasaya sürülecek olan diğer markaların amiral gemisi modellerinden daha uygun fiyata sahip olması bekleniyor. İşte pil kapasitesi ve işlemcisi gibi bazı teknik ayrıntıları ortaya çıkan yeni seri hakkında tüm detaylar.

Vivo X90 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor: Piyasanın En Güçlüsü!

Vivo X90 serisi ile birlikte 3 modelin piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Bu modeller, Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro Plus olarak sıralanmış durumda. Söz konusu modellerin pil kapasiteleri, kamera detayları ve işlemcileri gibi temel özellikleri belli oldu. Ayrıca yeni modellerin tasarım ayrıntıları da sızdırıldı.

Vivo X90

İlk olarak ortaya çıkan bilgilere göre üç telefonun da pil tarafında çift hücreli pil teknolojisinden yararlanacağı ortaya çıktı. Vivo X90 modeli, 4.700 mAh’lık bir pil kapasitesi ile kullanıcıları karşılayacak. Serinin Pro modeli ise, 4.870 mAh’lık bir pile sahip olacak. Vivo X90 serisinin, hem kamera tarafında hem de performans tarafında en güçlü modeli olarak anılacak X90 Pro+ modelinde ise 5.000 mAh’lık devasa pil kapasitesinin karşımıza çıkması bekleniyor.

Yeni serinin işlemci tarafında Qualcomm tarafından geliştirilen, Snapdragon 8 Gen 2 yongasının bizleri karşılaması bekleniyor. Henüz söz konusu yonga seti tanıtılmasa da, tanıtıldıktan sonra yeni işlemciyi kullanacak ilk modellerden biri olması bekleniyor. Fakat seriye ait tüm modellerin Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> WhatsApp 2 Güvenlik Açığı Tespit Etti: Uygulama Hemen Güncellendi