Bitcoin ve Altcoinler İçin Yeni Seviyeler Gelecek: Analistler Tahmin Yürüttü

Bitcoin sert yükseliş

Bitcoin ve altcoinler için yeni seviyelerin gelmesi bekleniyor. Özellikle son dönemlerde yükselişin çok daha fazla hızlanacağını söyleyebiliriz.

Kripto para birimleri büyük heyecan yaratmaya devam ediyor. Bazı dijital varlıkların diğerlerine oranla çok daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü görmek mümkün. Bitcoin yeniden 41 bin doların üzerine çıksa bile yine de kimilerinde korku oluştuğunu söyleyebiliriz. Analistlerin çoğuna baktığımızda ise yükseliş beklentisi hakim.

Dijital varlıklarda bu tartışmalar devam ederken Bitcoin küresel çapta değer görmeye devam ediyor. Ancak kısa süreli bazı düşüşler yaşanabilir. Mesela Bitcoin 39 bin seviyelerine kadar beklenmeyen bir şekilde gerileyebiliyor. 2022 yılının önemli bir bölümünde Bitcoin ayakta kalmak için destek seviyesine hızla yaklaşmıştı. Ancak bu destek seviyesini kurmakta zorlanıyor.

Bitcoin ve altcoinler için yeni fırsatlar

Kripto para devi için 36 bin dolar önemli destek noktalarından bir tanesi olarak görülüyor. Eğer bu destek noktasında tutunmayı başarırsa yeniden kendisini 44 bin dolara kadar atacak. Analistlerin Bitcoin ile ilgili ilk senaryosu bu yönde. Yani öncelikle kısa süreli bir gevşeme yaşanması bekleniyor.

Bitcoin ve altcoinler için

Bütün yatırım araçları yükselmek için öncelikle geriye doğru hamle gerçekleştiriyor. Hemen ardından yükseliş ihtimali ortaya çıkıyor. Sadece Bitcoin değil aynı zamanda Ethereum, Solana ve Mana gibi tüm dijital varlıklarda da yine benzer hamlelerin yaşanması bekleniyor.

Yeni hedef 50 bin dolar olacak

Kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda yeni hedefin 50 bin dolar olacağını görüyoruz. Eğer burada güçlü bir şekilde tutunmayı başarırsa Bitcoin 52 bin dolara çıkacak. Hemen ardından önceki rekoru kırmaya çalışacak. Fakat bunun pek kolay olmayacağını söyleyebiliriz.

Dijital varlık devi olarak görülen Bitcoin güç gösterisi yapmaya devam ederse eski en yüksek düzeyine bile ulaşabilir. Yani 68 bin dolar aslında sanıldığı kadar uzak değil. Peki sizin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili beklentileriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Piyasası Bitcoin İle Hareketlendi: Yeni Fiyatlanma

>> Bitcoin Fiyat Tahminleri Açıklandı: Bizi Neler Bekliyor?