Amazfit T-Rex Ultra’ya Merhaba Deyin! Hayatı Hızlı Yaşayanlar İçin!

Akıllı saat pazarında pek çok başarılı model mevcut. Son yıllarda Apple, Samsung ve Huawei’nin hazırladığı dikkat çekici hamleler var. Ama öte yandan zaman zaman gerçekten ilgi çekici hamlelerle “Ben de buradayım!” duruşunu sergileyen üreticiler de var. Tıpkı Amazfit gibi. Firma, yeni üst seviye akıllı saat çözümü Amazfit T-Rex Ultra’yı görücüye çıkardı.

Amazfit T-Rex Ultra, aktif bir yaşam stili olan teknoloji severleri hedefliyor. Dayanıklı yapısı sayesinde onu doğada da kullanabilir, mevcut özellikleri sayesinde iş yaşantınızda dahi ondan faydalanabilirsiniz.

Bu saat, oldukça dayanıklı yapıda ve zor koşullarda dahi çalışabiliyor. 316L paslanmaz çelikten imal edilen bu saat, şirketin belirttiğine göre 15 askeri dayanıklılık testini de başarıyla geçebilmiş bir saat ve aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalarda dahi sorunsuz çalışabiliyor. Örnek olarak da -40℃ ve 70℃ sıcaklık değerleri veriliyor.

Saat, bileğinize göre ayarlanabilir güçlü kayışa sahip. Bu, zaten beklenen bir detay. Dahası, saat, çamura dahi dayanıklı ve kolaylıkla yıkanabiliyor, tortu tutmuyor. Bu da uzun süreli kullanım için önemli.

Amazfit T-Rex Ultra'ya Merhaba Deyin! Hayatı Hızlı Yaşayanlar İçin!

Amazfit T-Rex Ultra, pil tarafında da iddialı

Bu saat, tek şarj ile normal kullanımda 20 güne kadar deneyim sunabilmeyi amaçlıyor. Pek çok saat, normal kullanımda 14 güne kadar kullanım iddiasında bulunur. Haliyle bu da Amazfit’in ürününü bir adım öne çıkarıyor. Cihaz, yoğun kullanımda da tek şarj ile 9 günü geride bırakabilecek. Kullanıcılar, isterlerse pil tasarrufu modunu açarak tek şarj ile 25 güne kadar kullanım da elde edebilecek.

Dual-band GPS ve yeni Endurance GPS modu

Endurance GPS modu sayesinde saat, 80 saate kadar kesintisiz GPS takibi sağlayabilecek. Daha detaylı verilerin elde edilebilmesi için L1 ve L5 sinyalleri birlikte kullanılacak. Ek olarak 6 uydu sistemi de destekleniyor. Tam da doğada kullanılabilecek bir saat gibi görünüyor.

Amazfit T-Rex Ultra, 100 metre derinlikteki suya da dayanıklı bir saat. Onunla 30 metre serbest dalış dahi yapılabileceği bildiriliyor.

Tabii cihazda 7/24 sağlık takip sistemi, çeşitli egzersiz modları, kandaki oksijen oranının tespiti gibi daha pek çok özellik var.

Amazfit stores ve Amazon üzerinden satışa sunulan saat, başlangıç fiyatı olarak 400 dolar etiketine sahip.

İlgili Haberler

>> Huawei FreeBuds Pro 2 Plus: Bu Kulaklık, Ateşinizi ve Kalp Ritminizi Ölçebiliyor