iPhone 15 Fiyatı İle Cep Yakacak: Sevenler Üzgün!

iPhone 16

iPhone 15 fiyatı hakkında çarpıcı sızıntılar ortaya çıktı. İşte serinin Türkiye’ye gelecek olan modellerinde önemli bir fiyat artışı göreceğimiz iPhone 15 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar

iPhone 14 serisi ülkemizde dudak uçuklatan fiyatları ile gündeme gelmişti. Söz konusu seri ile ilgili dikkat çeken en önemli detayın ise, serinin Pro ve Pro Max modellerinde karşımıza çıkan Dinamik Ada özelliği olmuştu. Android camiasında uzun süredir çentikli ekran ve tam ekran tasarımları karşımıza çıkarken Apple, çentik olayını en işlevsel olarak bir şekilde kullanıcılarına sunmuş ve dinamik ada sayesinde kullanım kolaylığını sağlayabilmişti. Çok süre geçmeden kullanıcıların karşısında önemli bir soru işareti oluştu. Apple, iPhone 15 serisinin tasarımı için ne kadar daha ileri gidebilirdi. Bazı kullanıcılar yeni serinin tam ekran tasarımı ile geleceğini iddia etse de bazılarına göre seriye ait tüm modellerin dinamik ada özelliği ile geleceğini ve tasarı anlamında pek de farklı olmayan iPhone 15 modellerinin karşımız çıkacağını iddia etmişti.

Bununla beraber 15 serisinin cep yakan fiyatlar ile geleceğine dair sızıntılar mevcut. Özellikle serinin önceki modellerinin, Türkiye’ye geldiği tarihte ülkemizdeki dolar kuruna göre bir kıyas yaptığımızda zaman, iPhone 15  serisinin, serinin önceki modellerinden çok daha pahalı olacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte son 1 yılda ülkemizde vergilerin bir hayli arttığını biliyoruz. Vergilerin, özellikle teknolojik cihazlar tarafında artması sebebiyle, iPhone 15 serisi modellerinin, bugüne kadar Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon olacağı tahmin ediyoruz.

iPhone 15 Fiyatı İle Cep Yakacak: Sevenler Üzgün!

iPhone 15 Fiyatı

iPhone modelleri, yılardır aynı fiyattan satışa sunuluyor. Yani söz konusu serinin ABD fiyatlarına baktığımızda, her yıl serinin önceki modelleri ile yanı fiyat etiketi ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Muhtemelen iPhone 15 serisi ile tanıtımlasın beklenen 4 model de, iPhnoe 14 modelleri ile aynı fiyatın etiketine sahip olacaktır.

Fakat söz konusu modellerin Türkiye fiyatını baz aldığımızda, her ne kadar iPhone 14 modelleri ile aynı fiyata sahip olacak olsa da, son bir yılda ülkemizde artmakta olan dolar kuru ve vergiler sebebiyle, iPhone 15 fiyatı tarafında dev zam ile karşı karşıyayız.

İlgili Haberler

>> Kredi Kartınızı iPhone Telefonunuzun Yanında Tutuyorsanız Dikkat!