Anadolu Grubu Kurumsal Web Sitesi Yenilendi


Dijital dönüşüm atılımını sürdüren Anadolu Grubu, kurumsal web sitesini de güncel tasarım metodolojilerini kullanarak yeniledi.  Dinamik, canlı ve yenilikçi bir yüzle yayına giren site,  kullanıcı odaklı tasarımıyla yüksek bir görsel enerjiye sahip.

Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız olma vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Anadolu Grubu, başlattığı dijital dönüşüm atılımı kapsamında kurumsal web sitesini yeniledi. Grup, yeni yüzüyle yayına giren web sitesinde dijital dünyanın gözde akımlarını uygulayarak kullanıcılarının karşısına çıktı. Yüksek kalitede görsel ve zengin metinsel içerikle oluşturulan web sitesi açılış sayfasında, Grubun değerler bütününün anlatıldığı ve site için özel olarak hazırlanan videoyla ziyaretçilerini karşılıyor.

AG_web_Kariyer

Yeni tasarım metodojileri uygulanarak hazırlanan kurumsal web sitesinde, Javascript, CSS3 ve Html5 teknolojileri kullanıldı. Parallax uygulaması kullanılarak hazırlanan sitenin tasarımında görsel enerji, sade bir yapı kullanılarak içerik, canlı renklere odaklanarak ön plana çıkarılıyor. Bu sayede ziyaretçilere, Anadolu Grubu’nun kurumsal gücü sahip olduğu dinamik markalarıyla bütünleşik bir yaklaşımla sunularak, daha hareketli enerjik bir web sitesi deneyimi yaşatmak amaçlanıyor.

Son dönemde oldukça dikkat çeken, bilgiyi görselle anlatmaya dayanan infografik kullanımı da Anadolu Grubu’nun kurumsal web sitesinde tercih ettiği önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Grup ve grup şirketlerinin öne çıkan verilerinin mini infografiklerle anlatıldığı sayfalar, kurumsal web sitesinde kullanılan genel tasarımla bütünlük oluşmasını sağlıyor.

Anadolu Grubu’nun yeni web sitesinde, farklı cihazların farklı ekran çözünürlükleriyle, kullanıcı deneyiminde kayıp yaşanmadan mobil teknolojisine uyum sağlamasını amaçlayan ‘Responsive Design’ teknolojisi kullanılıyor. Buradaki ‘Responsive (duyarlı) kavramı, sitenin daha yüksek çözünürlüklü bir ekranda piksel kaybı yaşamadan çalışabilmesini sağlıyor. Aynı şekilde düşük çözünürlüğe sahip bir ekranda da sayfayı küçülterek kullanıcıyı zorlamadan, işlevselliği artırıyor. 

AG_web_Anadolu_Etap

‘W3C’ standartlarına uygun engelli erişimi özelliği

Web sitesinin en önemli özelliklerinden bir diğeriyse, engelli erişimini sağlayacak şekilde, W3C (World Wide Web Consortium) standartlarına uygun olarak hazırlanması oldu. Anadolu Grubu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen engelli ziyaretçiler, sitenin hem Türkçe hem de İngilizce versiyonlarını kullanabilecekler. İki dilde hazırlanan içerikle sadece Türkiye’den değil, tüm dünyadan siteyi ziyaret eden kullanıcılar, erişmek istedikleri sayfalardan bilgi alabilecekler.

Ayrıca, grup ve grup şirketlerinin web ve sosyal medya hesap bilgilerine yer verilmesiyle dijital ve sosyal medya arasında sinerji yaratılması hedeflendi.

Ödeme Sistemleri Farklı Sektörleri Birleştiriyor