Android ile FaceTime Görüşmesi Yapmak Artık Mümkün

FaceTime için iOS 15 ile Android ve diğer sistemlere açılan bir çağ başlıyor
Google News Abone Ol

Apple, Android ile FaceTime görüşmesi yapmayı mümkün hale getiren bir geliştirme yaptı. Bundan sonra Apple kullanıcılarının davet ettiği Android kullanıcıları FaceTime görüşmelerine katılacaklar. 

iOS 15 birçok yeni özelliği ile yakında karşımıza çıkma hazırlığında. Lakin bu yeniliklerden biri iPhone sahibi olmayanları da sevindirecek. Apple iOS 15’te FaceTime görüşmelerine Android kullananları da davet etmek mümkün hale geliyor. Normalde sınırını çok keskin biçimde çizmesiyle bilinen Apple için bu çok önemli bir hamle. Böylece Android kullanan kişiler de Apple ekosistemine kısıtlı da olsa erişime sahip olacaklar.

Apple işletim sistemi bazı konularda çok fazla steril. Bu durum da aslında kullanıcılara konfordan çok zorluk çıkarıyor. Daha önce Apple ekosistemine girmeden sadece FaceTime kullanmak için iPhone, iPad veya iPod Touch gibi ürünler almak gerekiyordu. Şimdi ise en azından bu cihazlara sahip olmadan görüşmelere katılma imkanı ortaya çıkmış oldu. Aslında bu sayede istemediği halde Apple ürünlerinde kalan kullanıcılar için bu önemli bir gelişme anlamına geliyor.

ios 15 focus

FaceTime için iOS 15 ile Android ve diğer sistemlere açılan bir çağ başlıyor

FaceTime’ın iOS 15 ile önemli bazı yenilikler alacak. Uzamsal ses ve yazılım ile gürültü önleme özellikleri yeni sistemle birlikte uygulamaya ekleniyor. Bu da yazılımın bir hayli önde olan rakiplerine yaklaşacağı bir başka konu olacak.

Ancak en önemli yenilik Apple FaceTime görüşmeleri için oluşturup paylaşabileceğiniz davet bağlantıları. Bu özellik sayesinde Apple ürünü Zoom ve Google Meet gibi rakiplerine daha da yaklaşmış olacak. Android dışında bilgisayar kullanıcıları da davet bağlantıları ile görüşmelere dahil olma şansına sahip olacak.

Apple dışından bu görüşmelere katılmak için tarayıcılar aracılık edecek. Bunun anlamı FaceTime’ın diğer platformlarda o kadar düzgün çalışmayacağı. Ayrıca cihazınızın ve tarayıcınızın H.264 desteklemesi de elzem. Ayrıca, arama sırasında arkadaşlarınızla birlikte film izlemenizi ve müzik dinlemenizi sağlayan SharePlay özelliği de çalışmayacak.

FaceTime yerine aynı görevi yapan birçok uygulama olduğunu biliyoruz. Ancak buradaki önemli olan Apple’ın diğer platformlara doğru bir adım atmış olması. Bu da belki de Apple’dan taraf değiştirmeyi planlayan kullanıcılara biraz daha rahat olma şansı verecek. Üstelik bu değişiklik 2010’da Steve Jobs’ın FaceTime’ı gelecekte açık bir standart olarak tanıttığı vaadine çok daha uygun.

Diğer haberler:

>> iOS 15 Alacak iPhone Modelleri Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir (Liste)

>> iPhone 13 kamerası hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı: Standartların çok üstünde


CEVAP VER