Control Bu Hafta Bedava: Epic Games Store’dan Kaçmayacak Oyun

Control doğaüstü güçleri kullanma konusunda oyunculara eşsiz bir deneyim vadediyor
Google News Abone Ol

Önemli oyunlardan Control bu hafta Epic Games Store’dan ücretsiz alınabiliyor. Sonuçta birçok güzel oyunu her hafta sunan mağaza bu sefer çok önemli bir yapımı paylaştı. Konu ile ilgili detayları haberimizde okuyabilirsiniz. 

Bildiğiniz gibi Epic Games Store her hafta birçok güzel oyunu ücretsiz olarak dağıtıyor. Lakin bu sefer çok daha önemli bir oyunla karşımıza çıkarak şaşkınlık yarattılar. 17 Haziran’a kadar mağazadan Control oyununu ücretsiz alabileceksiniz. Üstelik bir kez alınca oyun kütüphanenize ekleniyor. Böylece şimdilik bu oyun için yeterli bir sisteminiz yoksa bile Epic Games Store’da oyun durduğu sürece oynama imkanınız olacak.

Control, Remedy Entertainment’ın 2019 yapımı oldukça güncel ve yüksek bütçeli bir oyunu. Bu firmayı orijinal Max Payne oyunundan da hatırlıyor olmalısınız. Oyunda düşmanlarla dolu bir binada düzeni korumaya çalışan ve bu amaçla süper güçlerini kullanan bir kadını oynuyoruz. Oyun sırasında kadına ve kardeşine neler olduğuna dair etkileyici bir hikayeye de tanıklık etmiş oluyoruz.

Control doğaüstü güçleri kullanma konusunda oyunculara eşsiz bir deneyim vadediyor

Özellikle oyunun oldukça ürkütücü olduğunu söylemek gerek. Binada yer alan onlarca nesneyi telekinetik güçlerinizle düşmana savurabiliyorsunuz. Düşmanlarınıza karşı size üstünlük veren güçlerinizle onları izleyebilir ve hizmetlilere iş büyük bir dağınıklık bırakabiliyorsunuz. Ayrıca bir bina içinde geçse de oyunda çok geniş alanlarda mücadele veriyorsunuz. Bu yüzden bu büyük binayı keşfederek büyük bir yıkım ve aksiyonun tadını çıkarmanız mümkün. Ayrıca bu hafta ücretsiz alabileceğiniz bir oyunda güncel ray tracing teknolojinin iyi bir örneği var. Sadece bu özelliği bile oyunu bir kez denemek için çok iyi bir sebep.

Oyuna girip ortalığı yıkarak stres atabileceğiniz sizi fazla düşündürmeyen bir yapıma her kütüphanede yer vardır. Ne var ki ücretsiz verilen standart sürümde oyunun iki DLC’si bulunmuyor. Lakin oyundaki deneyim ilk etapta bunları size aratmayacaktır. Eğer oyunu çok severseniz de sadece DLC almak yine de oldukça kârlı bir anlaşma.

Diğer haberler:

>> Battlefield 2042 Resmen Geliyor: Tek Oyunculu Mod Olmayacak!

>> Nvidia ile Valve Ortaklığı DLSS Özelliğini Linux Platformuna Getiriyor


CEVAP VER