HyperX Bellek Ürünleri Tarih Oluyor: Kingston’dan Mecburi Karar

Kingston Fury, Hyperx bellek markasının yerini alıyor ama tek başına değil
Google News Abone Ol

HyperX markasının HP’ye satılması sonrası Kingston, bellek ürünlerinde isim değişikliğine gidecek. Kısacası firma performanslı oyuncu bellek ürünleri için yeni bir marka arayışında. 

HP, yakın zamanda HyperX çevre birimlerini satın almasını tamamladı. Böylece oyuncu belleklerinde de kullandığı bu marka konusunda Kingston bir boşluğa düşmüş oldu. Firma, kısa sürede yeni oyuncu bellekleri kararını verdi. Bundan sonra markanın oyuncu bellekleri “Kingston Fury” adıyla raflarda olacak. Firma bu markanın tanıtımı için Cyberpunk 2077’den fırlamış bir video da paylaştı.

Bu yeni Fury serisi hem RAM bellekler hem de SSD ürünlerde oyunculara hitap edecek. Ne var ki ilk etapta sadece RAM belleklerle ürünlerin karşımıza çıkacağını görüyoruz. Bunun sebebi SSD tarafında yepyeni modellerle Fury ismine geçişin gerçekleşeceğini tahmin edebiliriz.

Kingston için Fury ismi daha önce de karşımıza çıktı. Firma daha önce de HyperX ürünleri altında Fury adına yer verdi. Böylece ünlü bellek firması geleneğinden çok çıkmadan HyperX’in kaybını dengelemeyi amaçlıyor. HyperX, Kingston ile çok özdeşleşmiş olsa da aşina olduğumuz bir isimle devam edilmesi geçişin mümkün olduğunca sancısız olmasını sağlayacaktır.

Kingston Fury, Hyperx bellek markasının yerini alıyor ama tek başına değil

Kingston Fury, bundan sonra HyperX yerine oyuncu belleklerin ismi olacak. Ancak bununla birlikte Fury, Beast ve Renegade isminde iki markaya daha sahip olacak. Bu üç isim masaüstü bilgisayar belleklerinin firma içindeki devamını sağlayacaklar. Dizüstü bilgisayar tarafında ise Kingston Fury Impact ismiyle piyasaya çıkan ürünleri göreceğiz.

Kingston marka oluşturma konusundaki başarısını zaten HyperX’i çok daha büyük bir firmaya satarak gösterdi. Açıkçası kendi markasındaki ürünlerde de müşterilerine yüksek oranda güven hissini vermeyi başardı. Artık HyperX ismi ellerinden gitse de o ürünlerde sunulan teknoloji aynı şekilde firma çatısı altında devam edecek. Bu yüzden aslında oyuncuları etkileyen bir durum söz konusu değil.

Üstelik yeni bir markayla yola çıkmak Kingston’ın kendisini yenileyerek karşımıza çıkmasını sağlayabilir. Belki bu gelişmeler oyunculara çok daha farklı seçenekler sunan bir Kingston’ı karşımıza çıkaracak. Gelecekte DDR5 ve DDR4’ün bellek alanında agresif değişikliklere yol açacağını biliyoruz. Bu yüzden yeniden başlamak için firma çok doğru bir zamanda.

Diğer haberler:

>> İnventram’dan giyilebilir artırılmış gerçeklik çözümleri sunan Türk girişimi Augmency’ye yatırım

>> FidelityFX Super Resolution Teknolojisi 22 Haziran’da Kullanıma Açılıyor

 

 


CEVAP VER