Android kullanıcılarını sevindiren Netflix güncellemesi!

netflix güncellemesi

Android kullanıcılarına gelen yeni Netflix güncellemesi ile, kaliteli ses deneyimi sunulmaya başlandı. İşte tüm detaylar.

Netflix, geçtiğimiz yıllardan bu yana, kullanıcıların dizi/film/belgesel deneyimlerine iyileştirmek adına çalışmalarda bulunuyor. 2015 yılında getirdiği 5.1 surround özelliği sayesinde, kullanıcıların izleme keyfini yüksek kaliteye çıkarması amaçlandı. Ardından 2017 yılında getirilen Dolby Atmos desteği sayesinde, surround özelliğine kıyasla bir hayli kaliteli deneyim yaşatmaktaydı. Günümüze kadar kullanılan Dolby Atmos özelliği sayesinde çevrenizdeki her sesi büyüleyici bir şekilde, tepeden dahi gelen bütün sesleri ayırt edebildiğiniz bir teknoloji sunulmaktaydı. Sonunda Netflix, yeni bir güncelleme ile “xHE-AAC” isimli ses kodlayıcısını Android kullanıcılarına sundu. İşte Netflix keyfinizi daha kaliteli hale getirecek yeni özellik hakkında tüm detaylar.

Android 9 ve daha üst sürümleri destekleyecek yeni ses kodlayıcısı sayesinde ses kalitesinin arttırılması hedeflendi. Yeni gelen Netflix güncellemesi ile stüdyo kalitesinde ses deneyimi sunulacak. Seyirciler, gürültülü ortamlarda dahi izledikleri dizi ve filmlerden mahrum kalmayacak.

Netflix güncellemesi ile stüdyo kalitesinde ses deneyimi!

Stüdyo kalitesinde ses sunmayı hedefleyen Netflix güncellemesi, farklı kategorilerdeki seslerin optimize edilmesini konu alıyor. Örneğin bir aksiyon filmi ile bir konserin farklı dinamik aralıklara sahip olduğunu biliyoruz. Söz konusu ses aralıkları farklı olan iki farklı içeriği izlediğinizde, iki içerik arasındaki kalite, ses seviyesi farkını kolaylıkla anlaşılır şekilde fark edeceksiniz. Android kullanıcılarına gelen “xHE-AAC” ses kodlayıcısı sayesinde farklı içeriklerde dahi tek ses tipi sunulması hedefleniyor. Bu sayede kullanıcılar, yüksek kalitede ses deneyimini yaşama fırsatı buluyor.

Netflix yeni özellik

Stüdyo kalitesinde ses deneyimini vaat eden güncellemeden yararlanmak için Android 9 ve daha yüksek sürüme sahip olmanız yeterli. Üstelik bu kaliteyi yaşamak için stüdyo kulaklığına ihtiyacınız yok. Stereo destekleyen herhangi bir kulaklık ile yüksek ses ve kusursuz kalite deneyimini yaşayabileceksiniz.

Netflix uygulamasının yeni versiyonunu edinmek için Google Play Store üzerinden Netflix uygulamasını açın ve güncelle kısmına tıklayın. Eğer cihazınızda güncelle kısmı gözükmüyor ise Android 9 veya daha yüksek bir sürüme sahip olduğunuzu kontrol edin. Eğer Android 9 ve daha yüksek sürüme sahipseniz Netflix uygulamanız otomatik olarak güncellenmiştir. Kaliteli ses deneyiminin keyfini çıkarın.

İlgili Haberler

>> Netflix 200 milyon abone sayısını aştı

>> Netflix Karışık Oynatma Özelliğinin Geleceğini Doğruladı