Volkswagen Elektrikli SUVler 2021’de Piyasaya Çıkacak

https://www.btgunlugu.com/britanya-petrol-yasagi-renault-tarafindan-destekleniyor/

Volkswagen 2021’de ID.4 GTX ve ID.5 elektrikli SUVlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunlarla birlikte birçok elektrikli araç daha firmanın ürün gamına dahil olacak.

2020 Avrupa Birliği CO2 emisyon hedeflerini aşan Volkswagen, elektrikli modellerine ağırlık vermeye hazırlanıyor. Böylece yakın gelecek için önemli bilgiler de ortaya çıktı. Bu kapsamda şirket performans odaklı ID.4 GTX ve coupe görünümlü ID.5 modellerinin 2021’de ortaya çıkacağını paylaştı. Marka 2025 yılına kadar 20 farklı elektrikli araç duyurmayı amaçlıyor.

ID.4 GTX modeli performans odaklı bir araç olacak. Bu sebeple menzili ise biraz daha kısıtlı hale gelecek. Aracın 0’dan 100’e 6.2 saniyede hızlanması bekleniyor. İki elektrikli motora sahip olan araçta dört tekerlekten çekiş bulunacak. Standart model ise tek motordan sağlanan iki tekerden gücü yola aktaracak. Standart ID.4’ün 0-100 hızlanması 8.5 saniye. ID.4 GTX’in 302 bg güçte olacağı öğrenildi. standart model 520 km menzile ulaşabilirken GTX modelinin menzili ise 470 km ile sınırlı. ID.4 modelinin bu yılın ilk yarısında tanıtılarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Volkswagen elektrikli araç ailesinin coupe görünümlü modeli ID.5

Coupe görünümüyle sportif bir tarzın amaçlandığı ID.5 Avrupa odaklı bir model. Çok az farklılığın olduğu bu aracın farklı pazarlarda daha az talep toplama ihtimali olduğu tahmin ediliyor. “Elektrikli Passat” olarak da yorumlanan bu aracın oldukça sportif iç ve dış tasarımı müşterilerine sunacağı tahmin ediliyor. Yaklaşık 4.80 metre uzunluğa sahip olması beklenen aracın Tesla Model S benzeri bir model olacağı tahmin ediliyor.

ID.5 modeli çeşitli güç ve menzil seçenekleri sunması beklenen bir araç. İlk versiyonun 270 bg güve sahip bir arkadan motora sahip olacağı bilgisi mevcut. Bununla birlikte Toplamda 300 bg’e ulaşan iki ayrı motordan güç alacak bir versiyonun bulunması bekleniyor. En güçlü versiyon ise iki farklı motordan 370 bg’e kadar ulaşabileceği de haberler arasında.

Aracın ayrıca iki farklı güç seçeneğine sahip olacağı öngörülüyor. BUnlardan biri 590 diğerinin ise 700 km’ye kadar menzili kullanıcılarına sunacağı bekleniyor.

Bu model ailesine dahil ID.1 ve ID.3 modellerinin de gelecekte piyasaya sürüleceği tarih belirsiz. C segment bir araç olan ID.3 ve ondan da küçük bir ID.1’in de piyasaya çıkış haberleri yakın zamanda ortaya çıkabilir. Tüm bu modeller ortak kullanılan MEB platformunun varyasyonları üzerine tasarlanmış. Bu model ailesinin en büyüğünün ise ID.6 isimli bir başka dev SUV’nin olacağı yine dolaşan bir bilgi.

Diğer haberler

>> StoreDot Bataryaları Beş Dakikada Şarj Edecek!

>> Elektrikli Renault 5 Orijinaliyle Aynı Fabrikada Üretilecek