Netflix Karışık Oynatma Özelliğinin Geleceğini Doğruladı

Netflix Hesabınızı Başkalarının Kullanıp Kullanmadığını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Netflix karışık oynatma özelliğinin bu sene içinde kullanıma sunulacağını doğruladı. Google’dan ve müzik uygulamalarından alışkın olduğumuz “Şanslı hissediyorum” butonu dizi-film seçemeyen kullanıcıların imdadına yetişecek.

Geçtiğimiz sene test edildiği haberleri dolaşan Netflix’in karışık oynatma özelliği bu sene içinde kullanıcılara sunulacak. Firmanın finansal raporlarının da sunulacağı geniş bir açıklama ile birlikte bu özelliğin de tanıtılması bekleniyor. Bu özelliğin test sürecinde sunulan deneyime göre bu tuşa bastığınızda size izleme geçmişiniz de göz önüne alınarak bir yapım önerilecek. Bu da kullanıcıları kafa karıştıran ve seçmenin çok zor olduğu uzun bir yapım listesinen kurtarmış olacak.

Netflix’in baş idari müdürü ve şef yapım müdürü Greg Peters konuyla ilgili bir demeç verdi. Demecinde, “bize göz atma kısımını tamamen atlamak istediğini bildirenler için tek bir tuşa bastıklarında bizim onlara bir şey seçip anında oynatmamızı sağlayacak” diye konuştu. Özelliğin test edildiği süreçte Netflix, karışık oynatma seçeneğini profil seçme ekranına yerleştirdi. “Bir şey oynat” seçeneği ise menü içinde yer aldı.

Netflix karışık oynatma özelliği ve fazlası

Bir başka soru ise Netflix’in bu özelliği adlandırması. Bütçe sunumunda eş CEO Reed Hastings konu hakkında bir şaka yapıp “Belki Şanslı Hissediyorum olarak adlandırabiliriz.” demişti. Biliyorsunuz bu Google’ın ilk arama sonucuna direkt olarak yönlendiren tuşla aynı isim. Bekleneceği gibi Peters bu sözünden çabuk vazgeçti ve “Bundan çok daha iyi bir isimle sunacağız. Bu konu hakkındaki gelişmeleri bekleyin.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Netflix bir süre önce menüsüne “Yeni ve Popüler” seçeneğini de eklemişti. Bu seçenek altından Netflix’e yeni eklenmiş tüm içerikleri, yakında gelecek olan içerikleri ve en popüler on içeriği ayrı olarak inceleyebiliyoruz. Ayrıca bu başlık hergün güncellenmesi sayesinde bir haber bülteni işlevi görerek platformun kendi zevklerimize göre işlenen kısmından çıkarak genel ilerleyişini takip etmemize de yardımcı oluyor. Özellikle “Beklemeye Değer” başlığı altında gelecek içerikleri takip edebilmek onları listeleyip içerikleri yayınlandıkları anda izleyebilmeye imkan sağlıyor.

Siz okurlarımızın Netflix’te eksik bulduğu özellikler neler? Hangi özelliklerin eklenmesi veya değiştirilmesi siteyi daha kullanışlı bir hale getirir? Bu açıklanan yeni özelliği kullanmayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili haberler

>> Netflix 200 milyon abone sayısını aştı

>> NETFLIX 50M2 Dizisinin Fragmanını Paylaştı. Bakın dizi nasıl olacak…