Android ya da iOS Akıllı Telefonda Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?

Android ya da iOS Akıllı Telefonda Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?

Android ve iOS akıllı telefonlarda, arka plan resmi değiştirmek oldukça kolay. Birden fazla yöntem var ve bu yazımızda bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Akıllı telefonlarımızda zaman zaman arka plandaki görseli değiştirmek isteriz. Bunun için bazen kullandığımız ürünün marketinde ücretsiz olarak sunulan fotoğraflar ya da tasarımlardan yararlanırız, bazen de kendi çektiğimiz fotoğrafları kullanırız. Tabii internette görüp de beğendiğimiz görselleri de kullanabiliriz. Bunlar normal görsel de olabilir, animasyon da olabilir. Yeni nesil pek çok akıllı telefon, hareketli arka plan görsellerinin kullanılmasına imkân sunuyor. Peki Android ya da iOS işletim sistemli telefonunuzda, arka plan görselinin nasıl değiştirileceğini biliyor musunuz? Oldukça basit aslında.

Android akıllı telefonda arka plan görselini değiştirmek için neler yapmalısınız?

Diyelim ki Android işletim sistemli bir akıllı telefonunuz var. Arka plan görselini değiştirmeniz için başvurabileceğiniz birkaç yöntem var.

1. Telefon kilidi açıkken ve ana ekrandayken, iki parmağınızla aynı anda ekranda “kısma” hareketi yapmalısınız. Sanki bir arkadaşınızın yanağını sıkıyormuş gibi düşünün, basit bir hareket. Bunu yaptıktan sonra, karşınıza bir menü gelecek ve burada hem arka plan görselini hem de isterseniz ana ekran temasını rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

2. Arka plan görseli ve ana ekran temasını değiştirebilmek için yapabileceğiniz bir diğer hareket ise, ekran kilidi açıkken tek parmağınızla ekrana birkaç saniye basılı tutmanız. Bunu yaptıktan sonra, seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Android ya da iOS Akıllı Telefonda Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?

3. Diyelim ki internetten bir görsel indirdiniz ya da bir fotoğraf çektiniz, onu arka plan görseli olarak ayarlamak istiyorsunuz. Fotoğraf ya da görselin “seçenekler” menüsüne tıklayarak “Arka plan görseli olarak belirle” ibaresini seçebilir ve gelen ekrandan düzenleme yapabilirsiniz.

Evet, bu kadar basit.

iOS akıllı telefonda (iPhone) arka plan resmi değiştirmek için neler yapmalısınız?

1. “Ayarlar” bölümüne gidin. Oradan da “Wallpaper” yani “Duvar Kağıdı” başlığını seçin. Böylece istediğiniz görseli seçebilir ve arka plan görseli olarak belirleyebilirsiniz. Burada zaten size tasarımsal olarak birkaç seçenek daha sunuluyor.

2. “Fotoğraflar” uygulamasına gidin ve kullanmak istediğiniz fotoğrafı seçin. “Paylaş” seçeneğini işaretleyin ve “Bunu duvar kağıdı olarak kullan” seçeneğini işaretleyin. Seçtiğiniz görseli yalnızca arka plan görseli olarak kullanabileceğiniz gibi, isterseniz kilit ekranı görseli olarak da aynı anda kullanabilirsiniz. Tabii ki bu seçimleri yalnızca fotoğraflarınız için değil, internetten indirdiğiniz görselleriniz için de yapabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Crysis 4 Duyuruldu! Yine Türkçe Dublaj Olacak Mı?