PlayStation 5 Oyun İçi Ekran Görüntüsü ve Video Paylaşımı Nasıl Yapılır?

PlayStation 5 Oyun İçi Ekran Görüntüsü ve Video Paylaşımı Nasıl Yapılır?

PlayStation 5 oyun konsolu sahipleri, artık oyun oynarken bir yandan da oyundan ekran görüntüsü ve videolar alarak bunları PS uygulamasına yükleyebilir. Nasıl mı?

Sony’nin son yıllarda satışa sunduğu PlayStation konsolları, siz oyun oynarken ekran görüntüsü almanıza ve kısa videolar kaydedip bunları arkadaşlarınızla paylaşmanıza imkân sunuyor. Haliyle bu, PlayStation 5 konsolu için de geçerli. Bu yeni nesil konsola sahip oyuncular, istedikleri an ekran görüntüsü ya da kısa video kaydı gerçekleştirebiliyor ve PS uygulamasına yükleyebiliyor.

PlayStation 5 ‘te oyun oynarken ekran görüntüsü alabilir ve video kaydedebilirsiniz. Bunları otomatik olarak PS uygulaması, yani PlayStation uygulamasına yüklemek de oldukça kolay.

PlayStation 5 Oyun İçi Ekran Görüntüsü ve Video Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki görselden de anlayacağınız üzere, ekran görüntüleriniz ve videolarınızı otomatikman PlayStation uygulamasına aktarmak için ayarı “aktif” hale getirmeniz yeterli. Sonrasında, bu görüntüleri PlayStation uygulaması yüklü akıllı telefon ve akıllı tabletinizde görebilir, istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Yüklediğiniz içerikler, 14 gün boyunca burada depolanıyor ve bu süreçte istediğiniz an görüntüleyebiliyorsunuz. Video tarafında, en fazla 3 dakikalık kayıt limiti olduğunu da belirtelim. Bu da aslında iyi bir kısa klip için yeterli bir süre. Video çözünürlüğü ise 1080p, yani FHD. Ek olarak, tüm içerikler otomatik olarak upload ediliyor, siz ayrıca düzenleme yapamıyorsunuz.

Bildiğiniz gibi çoğu oyuncu, konsollarında, oyun esnasında ekran görüntüsü ve video kaydı alabilmek için farklı uygulama ve cihazlara başvurabiliyor. Bunlar da hem ekstra emek hem de ekstra masraf anlamını taşıyor. PlayStation 5 ‘te bu tip hamle yapılması, haliyle herkes için sevindirici bir gelişme. Benzer bir özellik, uzun süredir Microsoft’un Xbox platformlarında kullanılıyor.

Önümüzdeki 3 Call of Duty oyunu da PlayStation 5 ‘e gelecek

IGN’de yer verilen habere göre Activision Blizzard, Microsoft ile gerçekleşmesi planlanan anlaşmadan önce, Sony’nin PlayStation konsoluna gelmesi planlanan 3 tane yeni Call of Duty oyunu için anlaşmaya varmış. Yani Microsoft ile Activision Blizzard arasındaki anlaşma süreci olumlu bir şekilde tamamlansa bile, yeni CoD oyunları bir süre daha PlayStation’a çıkmaya devam edecek. Zaten Microsoft yetkilileri de şu an oyunlarının PlayStation’a gelmesi konusunda bir sorun olmadığını ifade etmişti.

İlgili Haberler:

>> Crysis 4 Duyuruldu! Yine Türkçe Dublaj Olacak Mı?