Antibakteriyel Telefon Kılıfları Geliyor: Sonunda Bunu Da Yaptılar!

antibakteriyel telefon kılıfları

Koronavirüs salgını tarzında hastalıkların çoğalmasıyla birlikte, antibakteriyel telefon kılıfları gibi yaratıcı ürünler ortaya çıkmaya başladı. Sağlık konusunun çok daha büyük bir önem taşıdığı günümüz dünyasında, Samsung böyle bir proje geliştirerek kullanıcıların sağlığını korumaya çalışacak. Projenin detaylarından hemen önce dilerseniz genel bir hastalık durumlarına göz atalım.

Virüslerin ve bakterilerin dünya genelinde çok büyük hastalıklar ortaya çıkarmaya başladığını görüyoruz. Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve etkileri dünyanın her yerine yayılan koronovirüs, bunun sadece bir örneği. Geçtiğimiz günlerde ABD’de beyin yiyen bakteri türleri ortaya çıkmıştı. Yine aynı şekilde dün farklı bir veba türü yine Çin’de görüldü. Küresel olarak bakıldığında sağlık tedbirlerinin artırılması gerektiği rahatlıkla görülebiliyor.

Antibakteriyel telefon kılıfları giderek yaygınlaşacak

Koronavirüs nedeniyle hastalanan kişi sayısı 11 milyon civarında. Rakamların her gün katlanarak arttığını söylemek mümkün. Durum böyle olunca neredeyse her materyalin antibakteriyel olanı bir şekilde üretiliyor. Böylece sağlık açısından önemli bir koruma sağlanmış oluyor. Bu konuda şirketlerin izlediği strateji, sadece kendi kendisini temizleme sistemleri üretmek değil.

antibakteriyel telefon kılıfları

Yine Samsung gibi bazı şirketler ultraviyole ışınları aracılığıyla virüsleri öldürmenin bir yolunu buldu. Bu yöntem sayesinde virüsleri çok hızlı bir şekilde öldürmek mümkün olacak. Antibakteriyel telefon kılıfları ise iki seçenek olarak görülüyor. Eğer kılıflarla temizlik sağlanamazsa farklı bir yöntem deneniyor. Bazı küçük ekipmanlarla, akıllı telefondan dizüstü bilgisayarlara kadar hemen hemen bütün cihazları temizlemek mümkün hale gelecek.

Samsung tarafından yeni geliştirilen kılıf sistemlerine gelecek olursak, son derece ilginç bir sisteminin olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde yer alan antibakteriyel mikro partiküller sayesinde telefonunuzu virüslerden koruyabileceğini iddia ediyor. Samsung antibakteriyel telefon kılıfları, kısa bir süre içerisinde diğer akıllı telefon şirketleri tarafından da kullanılacak gibi görünüyor. Fakat henüz ne kadar işe yaradığı konusunda kimsenin net bir fikri olmadığını söyleyebiliriz. Sizce bu tür sistemler gerçekten de virüs ve bakterilere karşı koruma sağlayabilecek güce sahip mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 15 Dakikada Şarj Olabilen Telefonlar Üretecek: Patron Çıldırdı!

>> iPhone SE kamera performansı nasıl? DxOMark son noktayı koydu!

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here