AnTuTu Temmuz ayı en iyi telefonlar açıklandı: Zirvede dev marka!

antutu Temmuz

AnTuTu Temmuz ayının en iyi Android telefonları açıkladı. İşte başını Çinli modellerin çektiği o liste ve liste liderinin özellikleri.

Bildiğiniz üzere AnTuTu, her ay, en güçlü telefonlar listesini açıklıyor. Bu ay için açıklanan listede ise Çin’li markaların lider olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Xiaomi ve Xiaomi’nin alt markaları listede büyük oranda yer kaplıyor. Önümüzdeki dönemde de bu liderlik devam edecek mi, yoksa dünyada tek marka haline mi gelecek merak konusu. Fakat söz konusu listede Apple iPhone modellerinin olmadığını belirtelim. Muhtemelen Apple modelleri bu listelerde olsaydı, ortaya çık daha farklı ve şaşırtan bir liste çıkardı. İşte AnTuTu tarafından açıklanan Temmuz 2021 için en iyi 10 Android telefonu.

AnTuTu Temmuz ayı en iyi telefonlar açıklandı: Zirvede dev marka!

AnTuTu listesini genel olarak incelediğimizde, listede Çinli markaların hakim olduğunu görmekteyiz. Fakat çoğu kaynak artıki AnTuTu’nun güvenilir bir kaynak olduğunun kanaatinde değil. Her ay güncellenen listenin ilk sırasına baktığımızda, tanıtıldığı aydan itibaren listede olan Xiaomi modelini görmekteyiz. Xiaomi’nin oyun odaklı Black Shark 4 Pro modeli, AnTuTu listesinde 854 binlik puanı ile zirvede. Söz konusu modelin önümüzdeki aylarda da zirvede kalacağı düşünülüyor.

antutu Temmuz

İkinci sırada ise ZTE’nin Red Magic 6 Pro modelini görmekteyiz. Listenin ikinci sırasında bulunan bu modelin de Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 888 işlemcisine sahip olduğunu belirtelim. Üçüncü sırada bulunan OnePlus modeli de 12 GB RAM ve Snapdragon 888 işlemcisi ile karşımıza çıkıyor. Listedeki en çok puan alan üç modelin Çinli markalar olduğunu söylesek yanlış olmaz. Artık akıllı telefon sektörünü yönetecek olan ülkenin Çin olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Çünkü söz konusu modeller, aynı zamanda en çok tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor.

Listenin genel yapısını incelediğimizde, Çinli markaların hakim olduğunu görmekteyiz. Ayrıca bu listede en iyi 10 modelin arasına giren cihazların tamamı Qualcomm imzalı Snapdragon 888 işlemcisine sahip. Aylar öncesinde karşımıza çıkan Kirin işlemcinin artık karşımıza çıkmadığını görmekteyiz. Aylar sonra tanıtılması beklenen Snapdargon 888+ işlemcisi tanıtıldığı takdirde, yine listede zirveye oynayacaktır.

İlgili Haberler

>> AnTuTu’ya Göre Dünyada En Güçlü Android Telefon Hangisi?

>> Yapay zeka Android geliştiricileri için yeniden tasarlanıyor: Özellikler artıyor