Yapay zeka Android geliştiricileri için yeniden tasarlanıyor: Özellikler artıyor

Rusya'da Android sertifikası

Günümüzün en önemli teknolojileri içerisinde yer alan yapay zeka Android geliştiricileri için yeniden düzenleniyor. Böylece hem kullanıcılar hem de geliştiriciler çok daha güçlü bir yapay zeka sistemine kavuşuyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Bildiğiniz üzere yapay zeka günümüzün en önemli tartışma konuları içerisinde yer alıyor. Makine öğrenimi olarak da adlandırılan bu tür teknolojiler neredeyse her alanda kullanılıyor. Yüz tanıma sistemlerinden video ve sosyal medya akış hizmetlerine kadar aklınıza gelebilecek her alanda kullanılma olanağı var.

Makine öğrenmesi sistemleri sayesinde uygulama kullanan kişiler çok daha hızlı sonuç alabilecek. Yapay zeka hayatımıza girdiği andan itibaren özellikle uygulamalarda çok fazla tercih ediliyor. Fakat Android geliştiricileri bunun akıllı telefonlarda bazen problemler yarattığını ifade ediyordu.

Yapay zeka, Android geliştiricileri eskisinden daha iyi hale getirecek

Mobil uygulama geliştiricileri yenilikçi seçenekler sunmaya başlıyor. Donanım firmaları ise zaten yapay zeka kullanmaya fazlasıyla meyilliydi. Yeni gelecek olan Android düzenlemesi ile birlikte birçok uygulamada daha rahat bir şekilde kullanılabilecek. TikTok, Snapchat ve Instagram gibi uygulamalar makine öğrenmesi ve derin öğrenme gibi yapay zeka alt dallarını çok sık tercih ediyor.

yapay zeka Android geliştiricileri

Android platformunun web sitesinde yer alan duyuruya bakıldığında, “On-Device Makine Öğrenmesi daha düşük gecikme süresi, daha verimli pil kullanımı ve ağ bağlantısı gerektirmeyen özellikler sağlıyor.” ifadesi görülüyor. On-Device burada cihaz üzerinde anlamına geliyor. Yani cihaz üzerinde çalışan algoritmalarda Google hızlı bir şekilde çözüm sağlıyor.

Yapay zeka yenilikleri belli oldu

Google tarafından geliştirilen Android uygulamasında yapay zeka çok daha güçlü hale geliyor. Tensorflow Lite kütüphanesine otomatik hızlandırma özelliği eklendi. 2021 yılı içerisinde kullanılması planlanan bu özellik sayesinde hız faktörü çok önemli hale gelecek.

Tüm bunlara ek olarak Neural Networks API sistemleri yonga seti üreticileri tarafından geliştirilebilecek. Yani yonga setlerine daha uyumlu bir sistem tercih edilecek. Böylece işletim sistemi dışında da etkili bir çalışma sunulacak. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Yeni Video Özelliği İnternet Paketinizi Bitirmeyecek: Büyük Tasarruf Sağlayacak

>> Google Play Veri Hırsızı Uygulamaları Teker Teker Kaldırıyor: Kullandığınız Bir Uygulama Listede Yer Alabilir

. . . . .