App Store Reklamları Artık Daha da Artacak: Kullanıcılar Üzgün!

Haftalık mobil uygulama

App Store reklamları uzun süredir kullanıcıların siniri bozuyor. İddialara göre söz konusu reklamlar yakında daha da artacak. İşte sebebi.

.

App Store uygulamasının, iOS işletim sistemine sahip cihazların uygulama indirebilmesi için karşımıza çıkan aplikasyon olduğunu biliyoruz. Genellikle kullanıcıların, söz konusu uygulama ile ilgili tek sorunu, reklamların fazla olmasıydı. Android tarafı ile kıyasladığımız zaman reklam sayısının yine de düşük kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü Google Play Store üzerinden bir uygulama arattırdığımızda, karşımıza çıkan ilk 3-4 uygulama, reklam oluyor. Bu yüzden her ne aktar App Store’daki reklamlar şikayet edilse de, yine en büyük rakibine göre daha az reklam gösterdiğini söyleyebiliriz. Fakat App Store reklamları artık daha fazla olacak. Zaten kullanıcılar rahatsız olduğu bu konu, daha da mide bulandırıcı bir hal alacak.

Tabii ki reklam sayılarının artmasının, henüz iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Güvenilir kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilerini ise %80 oranında gerçeği yansıttığı iddia ediliyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

App Store Reklamları Artık Daha da Artacak: Kullanıcılar Üzgün!

App Store Reklamları

App Store tarafında bir süredir reklamlar karşımıza çıkıyor. Özellikle bu reklamlar arama çubuğunda ve ilgili sekmelerde olduğunu belirtelim. Fakat bu belirlenen kısımların dışına çıkılacağı iddia ediliyor. Artık uygulamasının ana sayfa sekmesinde başlayarak, her bölümünde reklamlar olarak. İddialara göre geliştiriciler, Apple’ın gizlilik esaslarına uyarak kendi ürünlerinin reklamlarını yapabilecek. Tabii ki eski haline kıyasla çok fazla reklam çıkacağını özetleyebiliriz.

Apple’ın kişiselleştirilmiş reklamlar ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Bu yüzden artan reklamların yine 18 yaşının altındakileri etkileyemeyeceğini belirtelim. Yani 18 yaşından küçükseniz App Store reklamları karşınız çıkmayacak. Apple’ın hem gizlilik hem de şeffaflık konusunda ciddi adımlar attığını biliyoruz. Özendiği bu konuda da yine ciddiyetini koruyacak Facebook ve Google’ın hassas verilerini kullanarak ayrıntılı hedeflemeler ile karşımıza çıkmayacak. Fakat yine de reklam sayısı konusunda önemli artışlar karşımıza çıkacak.

İddialara göre Apple’ın yeni reklam politikası şuanda test aşamasında. Önümüzdeki haftalarda App Store uygulama beklediğinizden çok reklam görmeniz muhtemel. Bu yüzden eğer hiç beklemediğiniz kadar fazla reklam görürseniz şaşırmayın. Önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (25 Temmuz 2022-1 Ağustos 2022)

. . . . .