Türkiye İhtimalli Oppo Reno 8Z Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Oppo Reno 8Z

Oppo Reno 8Z GeekBench listelerinde ortaya çıktı. İşte Türkiye ihtimalli serinin yeni modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi modelleri, genellikle orta segmentin üst basamaklarına hitap eden akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen Oppo Reno serisi modellerinin, ülkemizde uygun fiyata satışa sunulduğunu söyleyebiliriz. Fakat son dönemlerde dünyamızı etkisi altına alan çip krizi ve salgın dönemi ile birlikte dolar kurunun da yükselmesi, akıllı telefon fiyatlarını artmasındaki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz. Bu yüzden Reno serisi, geçtiğimiz yıllarda biraz daha uygun fiyata satışa sunulurken, artık cep yakan fiyatlar karşımıza çıkıyor. Fakat her ne kadar beklenenden yüksek bir fiyattan satışa sunulsa da piyasadaki rakiplerine göre uygun fiyata sahip olan akıllı telefon serisi olduğunu söyleyebiliriz.

Oppo Reno 8 serisi zaten geçtiğimiz ay içinde tanıtılmıştı. Fakat seriye ait tanıtılması beklenen diğer modeller hakkında henüz sızdırılan ayrıntılar bulunmuyordu. Serinin önceki modelinde karşımıza çıkan Lite ve Z modelleri hakkında bir sızıntı ortaya çıkmamıştı. Sonunda Türkiye’ye de geleceğine dair iddialar olan Reno 8Z modeli hakkında ilk detaylar belli oldu. İşte GeekBench listelerinden geçen ve önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Türkiye İhtimalli Oppo Reno 8Z Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Oppo Reno 8Z

Oppo Reno 8Z GeekBench listelerinde görüldü. Kanlı canlı görselleri ile ortaya çıkan model, bazı teknik özellikleri hakkında da bilgiler veriyor. Söz konusu model, genellikle orta segment modellerde karşımıza çıkan Qualcomm imzalı Snapdragon 695 yongasından güç alacak. GeekBench testlerini incelediğimizde, tek çekirdeklide 687, çok çekirdeklide ise 1.920 puan aldığını görmekteyiz. Orta segment bir akıllı telefona göre tatmin edici sonuçlar verdiğini görmekteyiz.

8 GB RAM ile kutudan çıkacak olan modelin Android 12 işletim sistemine sahip olacağı da biliniyor. Henüz tanıtım tarihi hakkında net bir detay bulunmasa da, GeekBench’de görüldüğü için önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Oppo Reno 8Z modelinin Türkiye ihtimali üzerine de yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (25 Temmuz 2022-1 Ağustos 2022)