Apple 10 Kasım etkinliğinde ne tanıtacak?

Apple 10 Kasım etkinliğinde ne tanıtacak?

Apple rüşvet skandalı
Google News Abone Ol

Apple 10 Kasım etkinliğini resmi olarak duyurdu. Apple One more thing etkinliği olarak da geçen bu etkinlikte bakalım neler tanıtılacak?

Apple’ın Eylül ve Ekim ayı etkinliklerinde bekleneni verememesinden sonra gözler Kasım ayına çevrilmişti. Dünya çapındaki koronavirüs salgınından dolayı planları altüst olan Apple 10 Kasım etkinliği ile karşımıza çıktı. One more thing mottosu ile duyurulan bu etkinlikte bakalım neler tanıtılacak?

Apple, bildiğiniz gibi Haziran ayında ki WWDC 20 etkinliğinde Apple Silicon adını verdiği yeni yonga setlerini tanıtmıştı. Masaüstü ve dizüstü PC’ler için geliştirilen bu yonga setinin Intel işlemcilere göre daha fazla performans sunacağı söylenmişti.

Apple 10 Kasım etkinliğinde ne tanıtacak?

ARM tabanlı olduğu için bu işlemci iOS uygulamalarını direkt çalıştırması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bilgisayar sektörünün geleceği olarak tanımlanan ARM mimarili işlemci One More Thing etkinliğinde resmiyete kavuşacak.

Tahminlerimize göre bu etkinlikte ARM tabanlı Mac ve MacBook modelleri resmi olarak tanıtılacak. Etkinlikten 1 ay sonra yani en erken Aralık ayında ise ARM’lı Mac’lerin satışları başlayacak. Ancak bu yeni bir teknoloji olduğu için satışların 2021 Ocak ayına sarkma ihtimali de bulunuyor.

Apple 10 Kasım

ARM ile bir devrim yaratmaya hazırlanan Apple, bu etkinlikte başka ürünler de tanıtacak. Bu ürünler arasında uzun zamandır beklenen AirTags yer alıyor. AirTags sayesinde eşyalara yerleştirilecek olan küçük çipler ile eşyaların yeri iPhone üzerinden tespit edilebilecek. AirTags, iPhone 11 ile hayatımıza giren U1 çipinden beslenecek.

Apple’ın bu etkinlikte bir de kafaüstü kulaklık tanıtması bekleniyor. Bildiğiniz gibi Beats’i satın aldıktan sonra bu alanda Beats markası ile boy gösteren Apple, şimdi kendi adıyla yer alacak. AirPods Studio olarak isimlendirilmesine kesin gözüyle bakılan kulaklık 399 dolar gibi uçuk bir fiyata sahip olacak. Üzerindeki sensörler sayesinde sağ-sol kavramını ortadan kaldıracak olan kulaklıkta ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği de yer alacak.

Cupertinolu firmanın bu etkinlikte başka ürün tanıtmayacağını düşünüyoruz. Etkinlik sonrası ise uzun zamandır testleri devam eden macOS Big Sur güncellemesi de desteklenen Mac modellerine sunulacak.

İlgili Haberler

>> Yeni Apple modellerinde Lightning girişi kaldırılabilir

>> Apple, Google’a alternatif arama motoru geliştiriyor olabilir


CEVAP VER