iOS 14.2 Güncellemesi Hakkında Merak Edilen Tüm Detaylar

iOS 14.2 güncellemesi
Google News Abone Ol

Herkesin büyük bir merakla beklediği iOS 14.2 güncellemesi büyük oranda ortaya çıktı. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Geliştiriciler iOS 14.2 değişiklikleri hakkında oldukça değerli bilgilere ulaştı. Halka açık yapılan testlere kayıt olanlar, bütün değişimlerden yararlanabilecek. Her seferinde kendisini baştan sona yenilemeyi başaran Apple’ın bu işletim sistemi, çok çeşitli özelliklerin gelmesini sağlıyor.

Öncelikle yeni bir panel yapıldı ve bu panel sayesinde cihazda oluşturulan albümlere ulaşmak son derece kolay hale geldi. Apple bir süredir albüm kurma özelliklerine takılmıştı. Bir diğeri ise “önündeki insanları algılama” özelliği olacak. Görme engelli kullanıcılar, iPhone cihazları aracılığıyla önündeki insanların algılanmasını sağlayabilecek. Şirket bu yeni güncellemede bütün ihtiyaçları karşılamaya çalıştı.

iOS 14.2 güncellemesi Apple Card özelliklerini genişletiyor

Bu yeni güncelleme ile birlikte Apple Card kullanıcıları yıllık bazda ne kadar harcama yaptıklarını görebiliyor. Henüz yeni yeni piyasada kendisi için yer açmaya çalışan bu kart, yeni güncellemelerle daha fazla güçlenecek. Bir önceki güncellemede sadece haftalık ve aylık güncellemeler yansıtılıyordu.

iOS 14.2 güncellemesi

HomePod 14.2 güncellemesini de kullanıcılara sunan iOS 14.2 güncellemesi, iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve CarPlay gibi Apple ürünlerinin kendi aralarında mesajlaşmalarına izin veriyor. Apple iOS 14.2 güncellemesi  aynı zamanda aradaki bağlantının daha fazla güçlenmesi anlamına geliyor. HomePod ile 4K çözünürlük yakalayan Apple TV, böylece uyumlu çalışma kapasitesini artırmış oldu.

Tüm bunlara ek olarak

  • HomePod ve Dolby Atmos birbiri ile son derece uyumlu bir şekilde çalışacak.
  • iPhone kullanıcılarının kameralarını açtığında ortaya çıkan siyah ekran sorunu tamamen giderildi.
  • Hava durumunu yanlış ölçü birimlerinde veya tamamen yanlış gösteren hatalar düzeltildi.
  • iOS 14.2 güncellemesi ile birlikte iPhone ve Apple Watch arasındaki veri akış sorunu düzeltildi.
  • CarPlay sistemindeki “müzik algılayamama” problemi tamamen giderildi.
  • Apple kullanıcılarının Netflix videoları izlerken ortaya çıkan karartı sorunu çözüldü.

Tüm bu özellikler ve daha fazlası Apple tarafından getirildi. Sizce yeni güncellemede daha başka neler olmalıydı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple, Google’a alternatif arama motoru geliştiriyor olabilir

>> iPhone 12 test sonuçları ortaya çıktı! Android telefonların vay haline


CEVAP VER