Apple Bundesliga Maçlarını Yayınlama Planları Yapıyor

Apple yapay zeka

Apple Bundesliga maçlarını yayınlayacak. Teknoloji devi Apple, dijital içerik platformu Apple TV+’ta spor müsabakalarını yayınlama konusunda büyük adımlar atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda ABD’nin Major League Soccer (MLS) ve Major League Baseball (MLB) gibi önemli liglerinin yayın haklarını alan Apple’ın şimdi de Almanya ile Bundesliga yayın hakları için görüşmelere başladığı belirtiliyor. Bu gelişmeyle birlikte futbolseverler, Bundesliga maçlarını Apple TV+ üzerinden izleyebilecek.

Apple Bundesliga Maçlarını Yayınlayacak

Bir kaynağa göre, 2,5 milyar dolar değerinde bir anlaşmanın yapıldığı ve Apple TV+’ın 2026/27 sezonunun başından itibaren Bundesliga maçlarını yayınlayabileceği konuşuluyor. Henüz resmi bir duyuru yapılmamış olmasına rağmen, bu hizmetin ilk olarak ABD’deki kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Apple Bundesliga maçlarını

Bundesliga, dünyanın en popüler futbol liglerinden biri olarak 400 milyonu aşan izleyici kitlesiyle büyük bir takipçi kitlesine sahiptir. Bayern Münih, Borussia Dortmund ve Schalke 04 gibi önemli kulüplerin mücadelelerine ev sahipliği yapmasıyla tanınır. Bu nedenle, Bundesliga maçlarının Apple TV+’da yayınlanacak olması, platforma yeni abonelerin gelmesini sağlayabilir ve aynı zamanda Apple’ı Netflix ve Amazon Prime Video gibi rakiplerinden ayrıştırabilir.

Apple Bundesliga Maçlarını Kullanıcılarla Buluşturuyor

Apple ve Bundesliga arasındaki görüşmeler hala devam etmektedir ve anlaşmaya varılıp varılmayacağı henüz kesinlik kazanmamıştır. Ancak bu potansiyel anlaşma, futbolseverlere dünya çapında popüler bir ligin maçlarını Apple TV+’da izleme imkanı sunabilir.

Bundesliga’nın haklarının satın alınması durumunda, bu hizmetin ilk olarak ABD’deki kullanıcılara sunulması beklenmektedir. Futbol tutkunları, heyecan verici maçları takip etmek için Apple TV+’ı tercih edebilirler.

İlgili Haberler:

>> Apple Herkese Açık Beta Sürümlerini Yayınladı: iOS 17’den watchOS 10’a Nasıl İndirilir?