Apple, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Kaptırdı!

Elon Musk Apple hakkında

Apple, artık dünyanın en değerli halka açık şirketi değil. Bu unvan, Suudi petrol şirketi Saudi Aramco tarafından elde edildi. Öyle ki, 2.43 trilyon dolarlık değerden söz ediyoruz. İşte detaylar…

.

Apple hayranları için üzücü bir haberimiz var. Hazırladığı teknolojilerle dünya çapında yüz milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen firma, artık dünyanın en değerli halka açık şirketi unvanının sahibi değil. CNBC’deki habere göre bu unvanın yeni sahibi, Suudi Arabistan menşeli petrol şirketi Saudi Aramco. Şirketin değeri, tam 2.43 trilyon dolar. Apple’ın değeri ise, %5’lik değer kaybıyla 2.31 trilyon dolara geriledi.

Yine de, Apple ‘ın tekrar liderliği elde etmesi zor değil. Firma, özellikle iPhone ve Mac ürünleriyle büyük ilgi görüyor. Öte yandan, son dönemde dünya piyasalarında petrol fiyatlarının yükselişi de piyasalardaki dengeleri değiştirmiş durumda. Çoğu ürüne ciddi zamlar geldi ve alım gücünde düşüşler söz konusu. Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek.

Katlanabilir ekranlı Apple iPhone ve iPad’ler yolda

Şu an Huawei ve Samsung gibi firmaların katlanabilir ekranlı telefonları bulunuyor. Peki ya Apple ne yapıyor dersiniz? Söylentiler, Apple’ın aceleci davranmak istemediği ve en iyi çözümü sunmak istediği yönünde.

Son bilgilere göre firma, iPhone telefon ve iPad tabletlerinde kullanmak üzere yeni bir katlanabilir OLED ekran teknolojisi geliştiriyor. Bu ekranda polarizör katmana yer verilmiyor ve bu sayede daha ince ve daha kolay katlanabilir olması hedefleniyor. Öte yandan, ekrandaki görüntüleme kalitesi ve parlaklık düzeyinin bu katman olmadan nasıl güçlendirileceği ise şimdilik merak konusu.

Firma hakkında yaptığ tahminlerle bilinen Ming-Chi Kuo ise, katlanabilir ekranlı Apple ürünlerinin 2025 yılından öne satışa sunulmayacağını düşünüyor. Tabii konu hakkında firmadan gelmiş resmi bir açıklama yok.

Apple, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Kaptırdı!

Apple iPhone 14 Pro modellerinin ekranları biraz daha büyük olabilir

Görüntüleme teknolojileri konusunda önemli isimlerden olan Ross Young, Apple ‘ın iPhone 14 Pro ailesinde ekranda büyük çentik yerine daha ufak bir çentik ve kamera deliği tasarımına geçiş yapacağını düşünüyor. Bu da telefonların ekranlarını 13 Pro ailesine kıyasla biraz daha büyütebilir.

Bahsedilen boyutlar ve eski boyutlar şöyle:

iPhone 13 Pro – 6.06″
iPhone 14 Pro – 6.12″
iPhone 13 Pro Max – 6.68″
iPhone 14 Pro Max – 6.69″

Young, bir sonraki yıl tanıtılması muhtemel iPhone 15 Pro ailesinde de aynı ekran boyutlarının tercih edilebileceğini ekliyor.

İlgili Haberler

>> Oppo Reno 8 Pro Kamera Kurulumu İle Dikkat Çekti!

. . . . .