Luna Fiyat Artışı Yaşayacak Mı? Kripto Piyasası Allak Bullak

Luna krizi kripto paraları

Luna fiyat artışı yaşayacak mı sorusu bu aralar çok soruluyor. Fiyatı yüzde 70 sevgilerine kadar düşüş yaşayan bu kripto para birimi son derece büyük bir proje olarak görülüyordu.

Tüm gözler özellikle şu sıralar Luna gibi kripto para birimlerine çevrildi. Şirket fazlasıyla zor durumda diyebiliriz. Projenin en yetkili isimleri bu kripto para birimi tarafından üretilen UST krizini kabulleniyor. Yatırımcılar bu noktada büyük zararlara uğradı. Yaşanan kripto para düşüşleri ile birlikte 1 dolar 0,6 UST seviyesine kadar düştü.

Normal şartlarda 1 doların aynı zamanda 1 dijital dolara eşit olması beklenir. Fakat söz konusu UST olunca işler biraz daha değişti. Stable kripto para birimi ne yazık ki ani bir çöküş yaşadı. Bu çöküş ile birlikte 1 dolar 0,6 UST seviyelerine geldi. Beklenmeyen bu düşüş nedeniyle adeta kaos yaşandı.

Luna fiyat artışı gelebilir mi?

Sosyal medya platformlarında yaşanan tüm bu durumlar ile ilgili büyük bir tepki ortaya çıktı. Yatırımcılar tek bir elden varlıkların kolayca satılmasına büyük bir tepki gösteriyor. Bitcoin rezervlerini satan Terra şirketi aynı zamanda Luna kripto para biriminin kurucusu.

Luna fiyat artışı

Sadece 24 saat içerisinde yaşanan bu gelişmeler ile birlikte kripto para piyasaları büyük bir zarara uğradı. Bitcoin 28 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. ABD Hazine Bakanı Yellen tarafından yapılan açıklamalar ise adeta ateşe benzin döktü. Gelecek verilerin daha kötü olması bekleniyor.

Stablecoinler büyük bir tartışma konusu

Stablecoinler özellikle son dönemlerde büyük bir tartışma konusu olmaya devam edecek gibi görünüyor. UST şimdilik bu tartışmaların merkezinde yer alacak. Yaşanan son gelişmelerle birlikte bu tür stabil kripto para birimleri hakkında güvenilirlik endişesi ortaya çıktı.

Tüm kripto para ekosistemi şu sıralar güvensizlik problemi yaşıyor. Eğer bu problemi aşamazsa muhtemelen hızlı bir şekilde düşüşler devam edecek. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> 2022 Yılında Bu Kriptolar Uzaya Uçabilir: Beklenti Çok Büyük

>> ABD Kripto Paralar Konusunda Yasal Düzenlemeler Yapıyor