Oppo Reno 8 Pro Kamera Kurulumu İle Dikkat Çekti!

Oppo Reno 8 Pro

Oppo Reno 8 Pro modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. İşte orta üst segmente hitap eden yeni model hakkında ortaya çıkan ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi, fiyat performans alanında modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modellerinin, orta segmentte en çok ilgi gören cihazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Oppo Reno 7 bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadan Reno 8 modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Qualcomm imzalı işlemci ve tasarım harikası görünümü ile karşımıza çıkması beklenen Oppo Reno 8 Pro modelinin yakında tanıtılması bekleniyor. İşte hakkında çoğu bilgiye sahip olduğumuz Reno 8 Pro hakkında ilk ayrıntılar.

Oppo Reno 8 Pro Kamera Kurulumu İle Dikkat Çekti!

Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi bir hayli ilgi görmüştü. Seriye ait sunacak bir sonraki işlemcinin Qualcomm 7 Gen 1 olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Sonunda yeni işlemci hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İddialara göre Oppo Reno 8 modeli Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisini kullanacak ilk akıllı telefon olacak. Serinin Pro modelinde ise MediaTek’in Dimensity 8100 Max yonga setinin kullanılacağı ortaya çıktı. Bu işlemcilerin, söz konusu modelleri en güçlü akıllı telefonlar arasına koyacaktır.

Oppo Reno 8 Pro

Aynı zamanda yeni model hakkında birçok detay daha ortaya çıkmış durumda. İlk sızıntılara göre Reno 8 Pro modeli, 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile bizleri karşılayacak. Digital Chat Station kaynağı tarafından sızdırılan bilgilere göre söz konusu ekran 6.7 inç çözünürlüğünde OLED bir panel olarak. Delikli ekran tasarımından yararlanacak modelin 32 MP ön kamerasının olduğunu da belirtelim. Ayrıca genel olarak ön panelini incelediğimizde, son derece ince çerçeveler bulunuyor. Bu yüzden ön panel tasarımından tam not aldığını söyleyebiliriz.

Arka tarafına baktığımızda ise, kare biçiminde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kare şeklini tamamlamak için ise bir flaş ışığının bulunduğunu söyleyelim. Ayrıca bu kameraların özellikleri de belli olmuş durumda. Optik imaj sabitleyici özelliğine sahip 50 MP ana kameraya sahip olacak modelin, IMX766 sensörü ile geldiğini de belirtelim. Fakat diğer iki lens hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyor. Bir kullanıcının akıllı telefonda en çok aradığı özellik olan pil tarafına baktığımızda ise 4500 mAh’lık kapasite bulunuyor. 80W hızlı şarjın bizleri karşılıyor olması da önemli bir avantaj. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu!

>> Google Pixel 6a Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikler ve Fiyat!