Apple iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 Beta Versiyonlarını Yayınladı!

Apple pencil patent

Apple iOS 16.2 resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra Apple iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 sürümlerinin betalarını yayınladı. İşte detayları

Bildiğiniz üzere Apple iOS 16.2 sürümü resmi olarak yayınlandı. Bununla beraber iPadOS 16.2’nin yayınlandığını da belirtelim. Bu yayınlarla birlikte yeni sürüm ile önceki sürümlerde sorun çıkartan birçok özelliği çözüm bulundu. Aynı zamanda farklı özelliklerde karşımıza çıkmaya başladı. Örneğin daha önce duyurulan Apple Music ile karşımıza çıkan Karaoke özelliği artık 16.2 sürümü ile birlikte yerleşik hale geldi.

Bununla beraber uçtan uca şifreleme ile korunan iCloud servislerinin artık daha da güvenli olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için uyku, ilaçlar ve aktivite Widget’ları eklendi. Yeni sürümüyle birlikte FaceTime sırasında görüştüğünüz kişiyle birlikte oyun oynayabilmeniz için çok oyunculu oyunlar da eklenmişti. Henüz iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 sürümleri yeni duyurulmuşken, yeni sürümlerin Beta versiyonları yayınlandı. İşte Apple iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 sürümleri hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Apple iOS 16.3

Apple iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 Beta Versiyonlarını Yayınladı!

Apple iOS 16.3

Sızdırılan ilk bilgilere göre doğrulama ve web siteleri de yeni cihazlarda oturum açma için fiziksel güvenlik anahtarları karşımıza çıkacak. Örneğin benzer bir özelliği Google ve bazı sosyal medya hesaplarında da görüyorduk. Örneğin farklı bir web sitesinde farklı bir cihazdan oturum açma işlemi gerçekleştirdiği zaman güvenilir cihazlarda giriş yapılırken kullanıcılara verilen 6 haneli güvenlik anahtarı kullanıcıya tekrardan sorulacak. Yani sizin eski cihaza erişiminiz olmadığı durumlarda 6 haneli kodu bildiğiniz takdirde farklı cihazdan dahi giriş yapmak mümkün hale gelebilecek. Bu da çalınma durumlarını engellemek için de önemli bir avantaj olacaktır.

Apple iOS 16.3

Bildirim tarafında farklı değişikliklerin olacağına dair sızıntılar mevcut. Bununla beraber 16.2 sürümünde herhangi bir sorun karşımıza çıkarsa Apple iOS 16.3 sürümü ile birlikte çözülecektir. Apple iOS 16.3 sürümünün resmi olarak Şubat veya Mart aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her zaman olduğu gibi ilk olarak Beta kullanıcılarına test edildiğinde ortaya çıkan sorunlar kararlı sürümde karşımıza çıkmayacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni sürümüyle gelecek olan diğer özellikler hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni geçmeden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Apple’a Göndermeli Yeni Reklam Videosu!