TikTok YouTube Özelliği Deneyecek: İşte Yeni Ekran Özelliği

TikTok bilim merkezi

TikTok YouTube özelliği alarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük platformları içerisinde yer alan TikTok şu sıralar yeni denemeler peşinde. En yakın rakibi olan YouTube onunla kıyasıya rekabet ediyor. Fakat TikTok daha çok Facebook gibi platformlar ile rekabet peşinde. Her ne kadar bu rekabeti YouTube ile olmasa bile yine de ondan bazı özellikler almayı ihmal etmiyor.

Bütün sosyal medya platformları birbirlerinden çeşitli özellikler alıyor. Hatta kimileri diğerini tamamen satın almaya bile çalışıyor. Mesela Facebook defalarca Snapchat uygulamasını satın almaya çalışmıştı. Fakat bu konuda başarılı olamadı. TikTok ise Microsoft tarafından satın alınma tehlikesini atlattıktan sonra başka bazı platformlardan özellikler eklemeye başladı.

TikTok YouTube özelliği ekliyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre TikTok, telefon yatay pozisyondayken video çevrilmesine izin verecek. Böylece videolardan alınan keyif biraz daha artmış olacak. Her ne kadar YouTube gibi olmasa bile yine de benzer bir deneyim yaşatması bekleniyor.

TikTok YouTube özelliği

Hatırlayacağınız üzere 2022 yılının başında 10 dakikaya kadar olan videoların yüklenmesine TikTok izin vermişti. Bu onun için büyük bir devrim anlamına geliyordu. Sosyal medya devi daha çok kısa videolar ile ön plandaydı. Şimdi baktığımızda uzun videolara da yöneldiğini görüyoruz.

TikTok dikey ekrandan vazgeçmeye başladı

Eskiden şirketler bazı konularda diretebiliyordu. Şu anda yeniliklere açık olmaları gerekiyor. TikTok bunun en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Uygulama dikey ekran konusunda son derece ısrarcıydı. Fakat gelen bazı tepkiler nedeniyle bundan vazgeçmek zorunda kaldı.

TikTok YouTube özelliği alarak artık yatay ekranda kullanılabilecek. Böylece YouTube gibi platformlara daha fazla yaklaşmış olacak. Peki sizce TikTok daha başka ne tür özellikler almalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> TikTok Tamamen Yasaklanmanın Eşiğine Geldi: Artık Kullanılamayacak

>> Google Yapay Zeka Şirketlerini Satın Almaya Başladı: Gerisini TikTok Düşünsün