Oppo Find X6 Kamera Tarafında Rakip Tanımayacak!

Oppo Find X6

Oppo Find X6 modelinin kamera detayları belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar

Oppo’nun Find serisinin bir hayli ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Özellikle seriye ait tanıtılan son modeller, üst segment telefonlar olarak karşımıza çıkmıştı. Seriye ait herhangi bir model ülkemize gelmese de ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşecek WWDC etkinliğinde, Find X5 Pro modeli tanıtılmıştı. Söz konusu etkinlikte X5 Pro modelinin, hızlı şarj desteğine dikkat çekilmişti. Yakında tanıtılacak olan Find X6 modelleri ise, her kulvarda rakiplerine meydan okuyacak. Şarj konusunda da ultra hızlı şarj desteği ile gelmesi beklenen serinin, kamera ve işlemci tarafında da piyasanın en güçlü modelleri arasında yerini alacağını biliyoruz.

Oppo Find X6 Kamera Tarafında Rakip Tanımayacak!

Oppo Find X6

Geçtiğimiz günlerde Oppo Find X6 Pro modelinin sunacağı kamera özelliklerine ilişkin birçok sızıntı karşımıza çıkmıştı. Sonunda serinin baz modeli olarak değerlendirilen Find X6’nın kamera özellikleri belli oldu. Ortaya çıkan belgelere göre ana kamera tarafında 50 MP çözünürlüğe sahip 1 inç sensör boyutuyla gelen OIS destekli Sony IMX989 sensörü yer alacak. Aynı zamanda bu lensin f/1.8 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtelim. Bu diyafram açıklığı sayesinde düşük ışıkta dahi yüksek performans gösterecek bir kamera karşımıza çıkıyor.

Oppo Find X6

Oppo Find X6 modelinin ikinci kamerasında ise IMX890 lensi yer alıyor. Bu lensin ise geniş açılı bir lens olduğunu belirtelim. Üçüncü baktığımızda ise yine 50 MP çözüldüğünde olduğunu belirtelim. Fakat üçüncü lensin hangi özelliğe sahip olduğuna dair henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Bazı kullanıcılar söz konusu modelin üçüncü kamerasının periskop lensi olarak karşımıza çıkacağını iddia etse de henüz bu raporların doğrulanmadığını sizlerle paylaşmış olalım. Önümüzdeki günlerde falan X6 modelinin diğer kamera özellikleri her halükarda ortaya çıkacaktır aynı zamanda 207 gramlık bir ağırlık ile bizleri karşılayacak. Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen X6 serisi hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkacaktır. Yeni haberlerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Apple’a Göndermeli Yeni Reklam Videosu!