Apple iPad Air (2022), Özellikleriyle Heyecanlandırırken Fiyatıyla Üzebilir

Apple, 2020 yılında dördüncü jenerasyon iPad Air ‘i duyurduğunda, akıllı tablet pazarında yeni bir seviyeyi belirlediği kesindi. Her şeyden önce, bu tablette Apple’ın o sıralar en güçlü çipseti A14 Bionic bulunuyordu. Firma, bunu iPhone 12 serisinde de kullanıyordu. TSMC tarafından 5nm üretim süreci kullanılarak hazırlanan bu çipset, deyim yerindeyse “amiral gemisi performans” anlamını taşıyordu.

Şimdi günümüze gelecek olur isek, beşinci jenerasyon iPad Air için, yani iPad Air 2022 için heyecan verici pek çok söylenti var. Tabii kesinliği olmayan bu bilgilerin bir kısmı, sektörde sözüne değer verilen analistlere ait. Sözü daha fazla uzatmadan gelelim detaylara…

Macotakara’da yer alan bilgilere göre Apple, 5. jenerasyon iPad Air akıllı tabletinde geliştirilmiş bir FaceTime selfie kamera olacak. 12MP değerde ve gerçek ton flash ışığına sahip bu kamera, görüntülü görüşmeler için daha geniş açı ve daha net görüntü kalitesi sunabilecek.

Ürünün iPhone 13 ailesiyle benzer bir tasarım çizgisinde olacağı ve tıpkı 13 ailesine güç veren A15 Bionic çipsetiyle geleceği belirtiliyor. Yani yine “amiral gemisi tablet” beklentisinde bulunabiliriz.

“Peki ya 5G bağlantı teknolojisi olacak mı?” derseniz, tabletin en önemli özelliklerinden bir tanesinin de bu olması bekleniyor.

Macotakara, tabletteki pek çok teknik detayın 6. jenerasyon iPad mini ile aynı olabileceğini de belirtiyor.

Apple iPad Air (2022), Özellikleriyle Heyecanlandırırken Fiyatıyla Üzebilir

4. jenerasyon iPad Air ‘deki ekran, 5. jenerasyonda da kullanılabilir

Söylentilerde, 5. jenerasyon iPad Air ‘de de tıpkı 4. jenerasyonda olduğu gibi 10.9 inç değerde dokunmatik ekranın kullanılacağı belirtiliyor. Kullanılacak ekran teknolojileri, çözünürlük ve parlaklık değeri gibi detaylar henüz bilinmiyor.

Bu tablette de parmak izi okuyucu sensörün güç tuşuna yedirileceği, USB Type-C bağlantı noktasına sahip olacağı ve arka tarafta tek kamerayla geleceği ifade ediliyor. Tabii ki bu tablette de gelişmiş Apple Pencil kalem desteği olacak.

“Peki ya fiyat nedir?” diye soruyorsanız, bu konu da henüz bilinmiyor. Mevcutta, iPad Air ailesinin Wi-Fi 64GB sürümünün 599 dolarlık satış fiyatı etiketi olduğunu biliyoruz. Salgın sürecinde gerek iş gerekse de okul süreçleri için tablet kullanımına yönelik ilginin arttığı da bir gerçek. Dolayısıyla yeni iPad Air güçlü olacağı kadar cepleri de zorlayabilir.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S21 Hakkında Üzücü Detaylar: Kötüye Gidiyor