Samsung Galaxy S21 Hakkında Üzücü Detaylar: Kötüye Gidiyor

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 hakkında bu aralar yüzleri ekşitecek bazı sonuçlar ortaya çıkıyor. Şirketin keyfi bu aralar pek yerinde değil. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Güney Koreli teknoloji devi bu aralar can sıkacak bazı haberler alıyor. Özellikle Apple ile olan rekabetinde geri plana düşen şirket yeni bazı sorunlarla karşı karşıya. Orta ve giriş segment baz alındığında Samsung çok iyi bir performans sergiledi. Ancak söz konusu amiral gemileri olunca bu kadar iyi bir performans gösteremiyor.

Şirketin son amiral gemisi modelleri içerisinde yer alan Galaxy S21 bunun en iyi örnekleri arasında yer alıyor. Bu cihaz ne yazık ki beklenen satış rakamını elde edemedi. Galaxy S20 cihazları ilk yıllarında toplam 20 milyon civarında satış rakamı elde etmişti. Ancak yeni modelin böyle bir satış rakamı elde etmesi kolay görünmüyor.

Samsung Galaxy S21 hakkında

Samsung tarafından geliştirilen yeni amiral gemisi model pandemi krizine denk geldi. Durum böyle olunca akıllı telefon pazarı alt üst oldu. Üst segmentte elini güçlendirmeye çalışan şirket ne yazık ki yeteri kadar iyi bir satış rakamı elde edemedi. Amiral gemilerinde satış konusunda çok büyük sorunlar yaşanıyor.

Samsung Galaxy S21

Fabrika problemleri ve üretim aksamaları nedeniyle Samsung zor günlerden geçiyor. Ayrıca Note serisi ile ilgili alınan üretimi durdurma kararı bir diğer önemli sorun olarak karşımıza çıktı. Ne yazık ki bu karardan sonra Samsung bir türlü belini doğrultamadı.

Samsung satışlarda düşüş yaşıyor

Giriş ve orta segmentlerde iyi bir performans göstermesine rağmen üst segment cihazlarda geriye doğru giden şirket piyasada tedirginlik yarattı. Pandeminin global olarak yayılması bir diğer endişe konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S21 için çip sıkıntısı ise önemli bir problem. Özellikle akıllı telefon ve otomotiv şirketleri bu konuda büyük sorunlar yaşıyor. Bakalım Samsung amiral gemisi modellerde istediği performansı 2022 yılında yakalayabilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Fiyatı Herkesi Çok Düşündürecek: Yeni Cüzdan Düşmanı

>> Samsung Galaxy S22 Ailesi Ne Zaman Satışa Sunulacak? İşte Çıkış Tarihi!