Apple iPhone Cihazlarda Önemli Bir Karar Aldı: Bu Modellere Elveda Deyin

Apple iPhone cihazlarda

Apple iPhone cihazlarda son derece önemli bir karara imza attı. Şirket nihayet kullanıcıların bu konuda ne istediğini anladı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Apple sürekli olarak yeni akıllı telefon modellerini piyasaya sunuyor. Bu modeller çentik tasarımları konusunda çok fazla eleştiri alıyor. Tüm bu eleştirileri bir kenara bırakacak olursak Apple son derece önemli bir karar almış gibi görünüyor. Bu karara göre artık mini modellere elveda denilecek.

Özellikle iPhone 12 serisi ile birlikte ilk defa küçük telefonlar kullanıcılarla paylaşılmıştı. Telefon serisine küçük cihazları ekleyen akıllı telefon devi şimdilerde yeni modeller ile karşımıza çıkıyor. iPhone 13 serisinde de mini modeller kullanıcılarla buluştu. Fakat Apple bu modellerin kullanıcılar tarafından tercih edilmediğini fark etti.

Apple iPhone cihazlarda yenilik yapılacak

iPhone 12 ve iPhone 13 mini satışlarının hemen ardından şirket tüm bu modellerden vazgeçti. Özellikle iPhone 13 mini satışları hiç iç açıcı değil. Küçük telefonların son derece sınırlı bir çekiciliğe sahip olduğu ortaya çıktı. Apple geç bile olsa bunu sonunda fark etti.

Apple iPhone cihazlarda

Apple iPhone modellerini kullananlar genellikle büyük cihazlar istiyor. Özellikle Pro modeller çok fazla dikkat çekiyor. Daha az para vermek isteyenler için tasarlanan mini modeller ise ne yazık ki yeteri kadar dikkat çekmiyor. Bu durum her ne kadar Apple’ı şaşırtırsa bile yine de kullanıcılar uzun bir süredir bunu dile getiriyordu.

Mini modeller tamamen rafa kaldırılacak

Apple yüksek bir ihtimalle tüm mini modellerini rafa kaldıracak. Böylece önemli bir değişikliğe imza atılmış olacak. Kullanıcılardan gelen olumsuz geri dönüşler nedeniyle Apple kısa bir süre içerisinde bu kararını hayata geçirebilir. Özellikle iPhone 14 ile birlikte artık mini modeller tamamen yürürlükten kalkacak.

Peki sizce Apple tüm iPhone modellerinde daha başka hangi değişiklikleri yapmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Katlanır iPhone Apple İçin Hayal Olabilir! Daha Çok Zaman Var

>> iPhone 14 Pro Max En İyi Kameralı Telefon Olacak: İşte Sızdırılanlar!