Apple iPhone Tamiri Konusunda Çığır Açacak Yenilik! Kullanıcılar Tamir Yapabilecek

Apple iPhone Tamiri konusunda yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre; iPhone 12 veya iPhone 13’lerini kendileri onarmak isteyenler için 200 yedek parça içeren bir Self Servis Onarım hizmeti sağlanıyor.

Apple iPhone tamiri konusunda geçmişte birçok kullanıcı sorunlar yaşamış durumda. Apple yetkili servislerinden randevu almakta zorlanan kullanıcılar genellikle ürünleri yetkili olmayan servislerde tamir ettirmek zorunda kalıyor. Firma bu tarz sorunların önüne geçmek için ürünleri ve ilgili yaşam döngüleri ile ilgili muazzam bir yenilik duyurdu diyebiliriz. Yeni Self Servis Onarım programı ile bireylere hasarlı ürünlerin onarımını gerçekleştirmek için gerekli her şeyi sunacak. Ve kullanıcılar artık iPhone tamiri için bölgelerindeki mevcut kanallara veya Apple Mağazalarına gitmek zorunda kalmayacak.

Apple iPhone Tamiri ile ilgili sunduğu Self Servis hizmetinin 2022’de ABD’de açılması ve ardından 2023’te dünyanın diğer yerlerinde (şu anda zaman ve yerler belirtilmiş değil) genişleme ile birlikte iPhone 12 ve iPhone 13 tamiri yapılabilecek. Kısacası, ABD’deki 7.000’den fazla yetkili referansa milyonlarca kişi eklenecek diyebiliriz. Bununla birlikte her bir Apple kullanıcısı, cihazlarının onarımına özel erişim olanağına sahip olacak.

Apple iPhone Tamiri Self Servis Onarım ile Kullanıcı Tarafından Yapılabilecek

Apple Self Servis Onarımından birçok kullanıcı iPhone tamiri için yararlanabilecek. Ama ama herkes için değil. Tamir işlemi kullanıcılara cihazlarını kullanabilmeleri için gerekli olan yedek parça, alet ve teknik veri sayfalarının sağlanmasıyla mümkün olacak. Bilindiği gibi, Apple ürünlerinin onarımı zor ve çoğu kişi için bu adım zor bir uygulama olarak kalacak. Ancak bu durum kullanıcıların cihazlarıyla ilgili farklı bir ilişki yaratacak. Artık Apple iPhone kullanıcıları cihazlarıyla ilgili bir sorun olduğunda nasıl devam edeceğini kendisi değerlendirebilecek.Apple iPhone Tamiri

Apple iPhone tamiri, elektronik cihazları onarmak için minimum düzeyde temel bilgi gerektiğinden herkesin erişebileceği bir hizmet değil. Fakat denemek isteyenler iPhone’larını tamir etme özgürlüğüne sahip olacaklar.

Apple’ın bu kararının planlı bir yaklaşım olduğu söylenebilir. Bu yeni gelişmeye, ürünlerin tamir edilebilirlik endeksinden başlayarak sürdürülebilirliğe daha fazla bağlılık gerektiren düşünce hareketine doğru giden sembolik ve ilginç bir girişim denebilir. Bugünden itibaren bu beceriye sahip herkes yeni iPhone’larda bitmiş pilleri ve bozuk ekranları değiştirebilecek. Tabii ki bu durum zorunlu değil isterseniz.

İlgili Haberler

>> iOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlandı: Yeni Güncelleme Nasıl Alınır