iOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlandı: Yeni Güncelleme Nasıl Alınır

iOS 16 beta sürümü

iOS 15.0.1 güncellemesi sonunda kullanıcılarla buluştu. Bu güncelleme birçok problemi giderecek gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Herkesin merakla beklediği iOS 15.0.1 güncellemesi kullanıcılarla buluşuyor. Hatırlayacağınız üzere iOS 15 çok fazla sorun yaşatıyordu. Mesela ses problemleri bunlar içerisinde en fazla göze çarpan problem olarak karşımıza çıktı. Tüm bunlara ek olarak güvenlik problemleri kullanıcıları olumsuz yönde etkiledi.

Apple tarafından büyük umutlarla güncellenen iOS 15 platformu hayal kırıklığına uğrattı. Hatta bu durum kullanım oranlarına bile yansıdı. iOS 14 ile kıyaslandığında iOS 15 kullanıcı sayısının daha az olduğu görülüyor. Yani kullanıcılar bu yeni güncellemeyi diğerlerine göre biraz daha az tercih ediyor.

iOS 15.0.1 güncellemesi problemleri giderecek

Dünyanın en büyük teknoloji devleri arasında yer alan Apple genellikle güncellemelere çok önem veriyor. Hatta alt modellerde bile yeni güncellemeler yayınladığını biliyoruz. Mesela iPhone 6s modeli yıllar önce çıkmıştı ve şu anda bile güncelleme alabiliyor.

iOS 15.0.1 güncellemesi

Android ile kıyaslandığında Apple tarafından geliştirilen iOS gerçekten de güçlü bir güncelleme sistemine sahip. Ancak bu durum bazı yazılımsal sorunların olmasını ne yazık ki engellemiyor. Apple Watch ile iPhone kilidi açamama, depolama alanı dolu gibi sorunlar kullanıcıların fena halde canını sıkmıştı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bu yeni güncelleme tüm sorunları giderecek.

Yeni iOS 15 güncellemesi nasıl yapılır

Apple tarafından yapılacak olan bu yeni güncelleme birçok sorunu giderebilir. Cihazınızda iOS 15.0.1 olmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler basit. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi adımlarından sonra bu güncellemeyi indirebilirsiniz. Muhtemelen çok fazla zamanınızı almayacak.

Yeni iOS güncellemesi problemleri yeteri kadar çözemezse bu defa yeni bazı güncellemeler yayınlanacak. Böylece diğer kararlı iOS sürümüne kadar tüm problemler giderilmeye çalışılacak. Peki siz bu yeni güncelleme ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iOS 15 Güvenlik Açıkları Nedeniyle Hedef Tahtasında: Çok Dikkatli Olun

>> Eski iPhone Modelleri Güncelleme Aldı: Güncelleme Alan Telefonlar Listesi