Elon Musk Evlerini Tamamen Sattı: Yoksa Hepsini Dogecoin’e Mi Yatıracak

Elon Musk Neuralink Projesi

Elon Musk evlerini tamamen satışa çıkardı. Böylece elinde hiç ev kalmadı. Hadi gelin onun yaptığı tuhaf davranışların arkasındaki nedene hep birlikte bakalım.

.

Elon Musk dünyanın en ilginç girişimcileri arasında yer alıyor. Kendisi zaman zaman öyle çıkışlar yapıyor ki herkesi şaşırtmayı başarıyor. Bazen girişimleriyle bazen de Twitter üzerinden paylaşımları ile tartışma konusu oluyor. SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk bugünlerde evsiz kalması ile tartışma konusu oldu.

Kendisi tarafından yapılan açıklamalarda tüm evlerini satacağını söylemişti. Bunu gerçekten de yaptı ve şu anda elinde hiç ev kalmadı. Onun 3 eve sahip olduğu biliniyordu. Bunlardan 2 tanesini sattı ve geriye son bir tanesi kalmıştı. Onu da satarak elinde hiç evde bırakmadı. Peki bu satışları kripto para yatırımı için mi gerçekleştirdi?

Elon Musk evlerini tamamen satılığa çıkarmıştı

Dünyanın en çok tanınan girişimcileri içerisinde yer alan Musk, Kaliforniya’nın Hillsborough kentinde yer alan son evini de sattı. Bu evi yaklaşık olarak 31 milyon dolar üzerinden satışa sunuldu. Onun bu hamlelerinin nedeni ise aslında kripto para yatırımları değil. Şubat ayında şirket hisseleri haricinde tüm mal varlıklarını satacağını söylemişti.

Elon Musk evlerini tamamen

Genellikle yoğun iş günlerinde fabrikada ya da ofiste uyuyan ünlü girişimci evi aslında çok fazla kullanmıyor. Çok gezegenli bir tür olmak için büyük oranda kaynak harcanması gerektiğini düşünüyor. Bu nedenle Mars gibi gezegenlerde evler inşa edilmesi gerektiğini söylüyor.

Musk evlerini satarken bunu bilinçli yapıyor

Elon Musk evlerini satarken bunu bilinçli bir şekilde gerçekleştiriyor. Yani bir anlamı olduğunu söyleyebiliriz. Hem çok gezegenli bir tür olmaya katkıda bulunmak istiyor hem de eve ihtiyaç olmadığını göstermeye çalışıyor.

Musk tarafından yapılan bu girişim takdirle karşılandı. Peki siz onun tüm evlerini satıp evsiz kalması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Yeni Mars Hayalini Açıkladı: Hedef Çok Büyük

>> Elon Musk En Zenginler Listesinde Çağ Atladı: 200 Milyar Dolar Barajı Aşıldı

. . . . .