Apple Yeni Çalışma Sistemini Açıkladı: Ofislere Dönüş Başlıyor

Apple yeni çalışma sistemini

Apple yeni çalışma sistemini açıkladı. Şirket uzun bir süredir uzaktan çalışma modelini benimsiyordu. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Her ne kadar gündem Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş olsa bile yine de başka bazı durumlar yaşanmaya devam ediyor. Mesela pandemi ile birlikte iş hayatının etkileri artık yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Birçok teknoloji şirketi uzaktan çalışma sistemini sona erdiriyor. Bunun yerine ofise geri dönüş başlıyor.

Omicron varyantı nedeniyle çok hızlı bir şekilde evlere kapanan insanlar yeniden ofislere dönecek. Apple çalışanlarına takviye aşı zorunluluğu getirdikten sonra Kasım ayında hibrit çalışma modeline geçmişti. Şimdi ise şirket 11 Nisan tarihinde aşamalı olarak ofise dönüş gerçekleştiriyor. Bunun diğer şirketlere de örnek olması bekleniyor.

Apple yeni çalışma sistemini anlattı

Ortaya çıkan son detaylara göre Tim Cook herkese e-posta gönderdi. Apple çalışanlarına gönderilen bu e-posta hibrit modelin sona erdiğini gösteriyor. İlk olarak çalışanların bir gün ofise geleceğini aktaran Tim Cook yeni planı ayrıntılı bir şekilde açıkladı.

Apple yeni çalışma sistemini

Programın ikinci haftasında çalışanların 2 gün ofise geleceği söylendi. Programın 3. aşamasında ise pazartesi, salı ve perşembe günleri çalışanlar ofiste yer alacak. Diğer günlerde ise esnek bir şekilde çalışabilecek. Tim Cook 23 Mayıs 2022 tarihinde esnek çalışma sisteminin uygulanabileceğini söyledi.

Hibrit çalışma sistemi devam edebilir

Apple her ne kadar ofise dönüş konusunda ısrarcı olsa bile yine de hibrit çalışmayı tamamen gözden çıkarmıyor. İsteyenler bu çalışma modelinde devam edebilecek. 4 haftaya kadar uzaktan çalışma seçeneği Apple çalışanlarına sunulacak. Tim Cook gönderdiği e-posta içerisinde bunları ayrıntısıyla anlattı.

Birçok şirket artık ofislere kesin dönüş yapıyor. Twitter tarafından da benzer açıklamalar yapılmıştı. Böylece pandeminin etkileri tamamen ortadan kalkmak üzere. Peki sizce şirketler nasıl bir çalışma düzeni oluşturmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone 14 Serisi, Kullanıcıları Mutlu Edecek Bir Detayla Gelebilir!

>> Yeni Apple Etkinliğinin Tarihi Duyuruldu! Yeni iPhone SE Modeline Hazır Mısınız?