Apple Otonom Sürüş Konusunda İyice Agresifleşti: Yeni Sürücüler Alındı

Apple otonom sürüş konusunda

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple otonom sürüş konusunda iyice agresif tavırlar sergiliyor. Şirketin özellikle son dönemlerde otomobil konusuna çok fazla yöneldiği biliniyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Apple sürekli olarak yeni denemeler yapıyor. Üstelik bu denemeler sadece yazılım ile sınırlı kalmıyor. Şirket bazen donanım alanında da bazı değişikliklere yer veriyor. Geçtiğimiz günlerde otonom sürüş teknolojileri ile ilgili yeni bir karar aldı. Bu karara göre ek sürücü alınacak.

Tabletler, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar ile tanıdığımız Apple şimdilerde kendi otomobilini üretmeye çalışıyor. Proje Titan denilen yeni proje sayesinde elektrikli otomobil sektöründe güçlü bir yer edinmek istiyor. Bunu başarması için mutlaka otonom sistemlere ağırlık vermesi gerekiyor.

Apple otonom sürüş konusunda yeni çalışanlar alıyor

Teknoloji devi Apple sürücü izin sayısını 23 artırdı. Böylece şirketin toplam sürücü sayısı 137 oldu. Eylül ayında bu rakam 114 seviyesindeydi. Ağustos ve Mayıs aylarında ise 92 ve 76 sürücüsü olduğu biliniyor. Yani şirket hızlı bir şekilde büyümeye gitti. Üstelik bunu otomobil alanında yaptı.

Apple otonom sürüş konusunda

Apple markasının elektrikli otomobil çıkarmak istediği artık sürpriz değil. Tesla başta olmak üzere birçok rakibi ile yarışacak. Ancak burada otonom sistemler büyük bir öneme sahip. Firma Tesla şirketinden eski bir mühendis işe almıştı. Bu mühendisin özellikle otonom araçlar konusunda büyük bir katkıda bulunması bekleniyor.

Apple otomobil çalışmalarını hızlandırıyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple kendi otonom aracını çıkarabilmek için çalışmalarını hızlandırdı. Her ne kadar 2024 yılı ilk otomobil için konuşulsa bile yine de Apple bunu biraz daha erken zamanda piyasaya sunabilir.

Şu sıralar Tesla markasının da otonom sistemlere büyük önem verdiğini biliyoruz. Kısacası bu sistemleri ilk geliştiren marka kazanacak. Peki sizce Apple otomobil konusunda başarılı olabilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Apple Car Konsept Görüntüsü Göz Kanatıyor: Bir Otomobil Ancak Bu Kadar Çirkin Olabilir

>> İlk Apple Bilgisayarı Ağızları Açık Bırakan Bir Fiyatla Satıldı