Apple Car Konsept Görüntüsü Göz Kanatıyor: Bir Otomobil Ancak Bu Kadar Çirkin Olabilir

Apple Car konsept görüntüsü

Apple Car konsept görüntüsü paylaşıldı. Elbette yapılan bu paylaşım Apple resmi markasına ait değildi. Şirketin patentleri kullanılarak bir tasarım paylaşıldı. Hadi gelin bu konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple birçok farklı sektörde yer alıyor. Hem donanım hem de yazılım sektöründe önemli bir yere sahip olan şirket bugünlerde otomobil iddiaları ile gündemde. Aslına bakacak olursak uzun bir süredir Apple bu sektörde yer almayı düşünüyordu.

Apple patentleri dikkatlice incelendiğinde ortaya ilginç bir tasarım çıkıyor. İngiltere merkezli kiralık araba hizmeti veren Vanarama şirketi aracın tasarımını çizdi. Yapılan çizimlere bakıldığında oldukça çirkin bir sonucun ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Apple hayranları bile otomobilin tasarımına olumsuz tepkiler verdi.

Apple Car konsept görüntüsü pek beğenilmedi

Aracın tasarımına bakıldığında genel olarak büyük sayılabilecek bir gövdeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. SUV model olarak ön plana çıkan bu araç ince ve uzun bir şerit içerisinde yer alıyor. Apple markasının Mac cihazlarda kullandığı rendeye benzeyen tasarım ön tarafta yer alıyor.

Apple Car konsept görüntüsü

İşin belki de en kötü tarafının burası olduğunu söyleyebiliriz. Ön kısımda yer alan ızgaralı yapı oldukça çirkin bir görüntüye sahip. Bazı otomobil markalarının ızgaralı bir yapıya sahip olması olumsuz tepki almasına yol açıyor. Apple yine onlar gibi kötü bir tepki aldı. Aracın iç tarafından baktığımızda ise tamamen ekrandan oluşan bir panel karşımıza çıkıyor.

Apple kendi teknolojilerini otomobiller ile birleştirecek

Apple tasarımlarına bakıldığında karşımıza önemli bir detay çıkıyor. Şirket genellikle kendi teknolojilerini otomobiller ile birleştirmeye çalışıyor. Böylece ortaya son derece üst düzey teknolojiye sahip otomobiller çıkıyor.

Apple için burada asıl önemli olan işin tasarım kısmı. Şirket eğer tasarıma gerekli önemi verirse araçları satış patlaması bile yaşayabilir. Peki siz Apple tarafından çıkarılması planlanan otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Kia Elektrikli Otomobiller Konusunda Devrim Gibi Bir Karar Aldı

>> TOGG Sedan Otomobil Üretimine Başlayacak: Yılın Bomba Haberi

. . . .