Apple patenti, MacBook üzerinde kablosuz şarjı hedefliyor!

Apple Macbook kablosuz şarj patenti

Ortaya çıkan yeni Apple patentine göre, MacBook üzerine koyulan cihazlara kablosuz şarj desteği sağlanabilecek. İşte tüm detaylar.

Apple, yeni cihazlarında devrim yaratabilecek teknolojiler getirmeye devam ediyor. Apple’ın onaylanan yeni patentinde yayınlanan görüntüleri incelediğimizde, MacBook üzerine koyulan Apple ürünlerinin şarj edilebildiği görülüyor. Görseli incelediğimizde, MacBook’u, iPhone, iPad ve Apple Watch gibi kablosuz şarjı destekleyen cihazları şarj etmek için kullanabileceğimiz bir patent bulunuyor.

MacBook ile kablosuz şarj edebilmek mümkün olacak

Patent belgelerini daha yakından incelediğimizde, kablosuz şarj özelliğini ters bir şekilde de kullanmak mümkün olabilir. Yani MacBook’u şarj etmek için, görseldeki cihazları MacBook’un üzerinde koymak yeterli olabilir. Böylece, kısıtlı durumlarda, dizüstü bilgisayarınızın şarjının olmadığı durumlarda telefonu cihazın üzerinde koyarak kısıtlı da olsa çalıştırıp işlerimizi halledebilmek mümkün olacak.

Apple Macbook kablosuz şarj patenti

Teknolojide devrimsel değişiklikler yapan Apple için bu durumun bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın ortaya çıkan patent görsellerini incelediğimizde, MacBook’u şarj etmek için hala bir kabloya ihtiyacımız olduğu görülüyor. Bu teknoloji sayesinde görseldeki her cihaz için ayrı bir kablo taşımamıza gerek kalmayacak.

Kablosuz şarj sisteminin, harici olarak satılacağı veya dahili olarak MacBook’larda bulunacağına dair herhangi bir kesinleşmiş açıklama bulunmuyor. Fakat harici olarak satıldığı takdirde cep yakan bir teknoloji olacaktır.

Apple Macbook kablosuz şarj patenti

Patenti alınan teknolojinin henüz ne zaman hayata geçirileceği bilinmiyor. Fakat iddialara göre bir sonraki MacBook modelinde bu özellik kullanılabilir. Hatta iPhone 12 serisinin, bu özelliğe entegre olduğu da iddia ediliyor. Fakat bu durumun ne zaman gerçekleşeceği henüz bilinmiyor. Her ne kadar teknolojide çağ atlatacak gelişmeler olsa da, önemli olan tüketicinin bu teknolojiye ne kadar kolay ulaşabileceğidir.

İlgili Haberler

>> Tim Cook ‘un Maaşı Dudak Uçuklatıyor. Yılbaşı İkramiyesi de neymiş, kalbiniz varsa bu haberi okumayın!

>> 2020 En Popüler Sosyal Medya Platformu Belli Oldu: Yok Artık Dedirtti!