Apple Pencil Patent Başvurusu Ortaya Çıktı: İşte Yeni Apple Teknolojisi

Apple pencil patent

Apple pencil patent başvurusu kullanıcılarla paylaşıldı. Ortaya çıkan detaylara baktığımızda şirketin son derece ilginç bazı gelişmeler kaydedeceği görülüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple sürekli olarak bazı yenilikler yapmaya gayret gösteriyor. Fakat bu yenilikleri yavaş bir şekilde gerçekleşiyor. Hatırlayacağınız üzere Apple tarafından geliştirilen kalem 2015 yılında iPad Pro ile birlikte kullanıcılara buluşmuştu. 2018 yılına baktığımızda ise aynı kalemin ikinci nesli geldi.

ABD’li teknoloji devi sürekli olarak kalem teknolojisini geliştirmek istiyor. Bu nedenle yeni bazı çalışmalar yapıyor. Bir patent başvurusu ise bu çalışmaların ilginç bir yöne doğru gittiğini gösteriyor. Apple bu defa kalemlere hiçbir yerde görülmeyen bir özellik aktarıyor.

Apple pencil patent detayları

Konu ile ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda yeni Apple pencil ışık sensörü ve ışık yayıcı gibi özelliklere sahip olacak. Böylece bu kalem çizim yapıldığında etraftaki objelerin renklerini kopyalayacak. Ayrıca bu kopyalanan renkler çizimlerde kullanılabilecek. Böylece Apple çok yönlü bir cihaz geliştirmiş olacak.

Apple pencil patent

Kullanıcılarla yeni paylaşılacak olan Apple pencil çok daha farklı özelliklere sahip olabilir. Fakat burada esas önemli olan nokta ise tasarımcılar için. Birçok tasarımcı artık yeni renklerle tasarım yapabilecek. Böylece Apple işi çok başka bir noktaya getirdi.

2024 yılına kadar bekleyecek

Apple çok yüksek bir ihtimalle 2024 yılına kadar bekleyecek. 2024 yılında iPad Pro çıkması ile birlikte yepyeni bir dönem başlayacak. Artık şirketin ürettiği kalemlerin piyasada fazlasıyla ön planda olacağını söyleyebiliriz. Samsung böyle bir kalem teknolojisi ile yarışmakta çok zorlanacak.

Apple pencil patent detaylarına baktığımızda daha çok OLED ekran üzerinde çalıştığını görüyoruz. Yani 2024 yılına kadar beklenecek. Peki sizce bu yeni kalem daha başka hangi özelliklere sahip olmalı.

İlgili Haberler:

>> Apple Watch Ultra ve Giriş Seviyesi AirPods Lite Geliyor! İşte Detaylar

>> Apple Watch Yine Hayat Kurtardı! Nasıl mı?