En Büyük ve En Güçlü Lenovo Tablet: Lenovo Tab Extreme

Lenovo, CES etkinliğinde pek çok yeni ürününü görücüye çıkardı. Bu ürünler arasında, iddialı özelliklere sahip yeni akıllı tableti Lenovo Tab Extreme de vardı. İşte detaylar.

Lenovo Tab Extreme, firmanın şimdiye dek hazırladığı en güçlü ve en büyük tablet olarak nitelendiriliyor. Android işletim sistemli ürün, hem Samsung hem de Apple üretimi tabletler için güçlü bir rakip olarak görülebilir. Öte yandan cihazın kalem, kılıf ve klavye desteğiyle de kullanılabileceği, bu sayede pek çok farklı amaca ayak uydurabileceği de bildiriliyor.

Şimdi isterseniz Lenovo Tab Extreme için detaylara bakalım…

Cihazın 14.5 inç değerde ekran boyutu var. Bu, bir şeyler izlemek, okumak, çizim yapmak ve dahası için gerçekten iddialı bir boyut.

Öte yandan tablet ekranı, OLED teknolojisi üzerine inşa edilmiş, 3K çözünürlük sunuluyor ve ayrıca 120Hz tazeleme değeri de var. Yani tüm bu unsurlar, tüketeceğiniz içeriğin renklerini, netlik kalitesini ve akıcılığını üst seviye detaylarla size sunabileceği anlamını taşıyor.

Yetkililer, ürünün tek şarj ile yaklaşık 12 saat boyunca kesintisiz video gösterimi gerçekleştirebileceğini de ekliyor.

Ürün, işlemci tarafında gücünü MediaTek’in Dimensity 9000’inden alıyor. Bu işlemci, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine yakın bir performans sunabiliyor. Dolayısıyla pek çok kullanıcı için yeterli olacaktır.

RAM tarafında 12GB, dahili depolama tarafında da 256GB seviyesinden söz ediliyor. Tabii microSD kart desteği de var.

En Büyük ve En Güçlü Lenovo Tablet: Lenovo Tab Extreme

Az evvel bu ürünün Android işletim sistemli bir ürün olduğunu söylemiştik. Sevindirici detaylardan bir tanesi de işletim sistemi versiyon güncellemeleri tarafında. Android 13 işletim sistemiyle gelecek olan tablet, sonrasında üç tane büyük sistem güncellemesini de alacak. Bunun sözü şimdiden veriliyor.

Lenovo Tab Extreme’in pil kapasitesi henüz bilinmiyor, ama kutudan 68w hızlı şarj destekli adaptör çıkacağı da şimdiden doğrulandı.

Kameralar başlığında ise, arka tarafta 13+5MP dual kamera dizilimi var. Ön taraftaki kamera da 13MP değerde.

Tablet, işitsel detayların güçlü sunumu için hoparlör tarafında da JBL destekli stereo hoparlör sistemine sahip.

Son olarak da gelelim fiyat ve çıkış dönemi bilgisine…

PhoneArena’da yer verilen detaylara göre Lenovo Tab Extreme, 2023 yılının sonuna doğru satışa sunulacak. Fiyatı ise, 1200 dolar.

İlgili Haberler

>> Apple Watch Yine Hayat Kurtardı! Nasıl mı?