Apple, Rakiplerini Yok Etmek İstiyor: İşte Yeni Strateji!

apple ceza aldı
Google News Abone Ol

Gelen son haberlere göre Apple, rakiplerini yok etmek için büyük bir çaba harcayacak. Hadi gelin Kaliforniya merkezli bu şirketin yeni stratejisine daha yakından bakalım.

Apple şirketinin yeni yeni satışa sunmak istediği ürünün adı iPhone 12 olacak. Bu model ile alakalı gelen son sızıntılar, firmanın sistem değişiklikleri yapmak istediğini gösteriyor. Elbette Apple açık bir şekilde satış stratejisini değiştirdiğinden bahsetmiyor. Bunun yerine dolaylı yoldan bazı güçlü işaretler sunmaya çalışıyor. Bunun son örneği kısa bir süre önce yaşandı. Apple’ın çevrimiçi mağazası bizlere yeni stratejinin detaylarını sundu.

Apple, rakiplerini yok etmek için bazı satışları durdurdu

Apple şirketi rakiplerinin satışlarını engellemek için öncelikli olarak kendi çevrimiçi mağazasını kullandı. Bose’ un tüm kulaklıkları ve hoparlörleri, şu andan itibaren Apple mağazaları üzerinden alınamıyor. Bunun en önemli nedeni ise firmanın artık kendi ürünlerini satmak istemesi. iPhone 12 cihazlarının kulaklık olmadan geleceği iddiaları da bu yeni strateji ile güçlenmiş oldu.

Apple rakiplerini yok etmek için

Bütün bunlara ek olarak Logitech’ in Ultimate Ears markasının hoparlörleri yine engellenenler listesindeki yerini almaya devam etti. Bloomberg tarafından ortaya atılan bir iddia ise ortalığı daha fazla karıştırdı. Buna göre Apple, rakiplerini yok etmek için kulak üstü kulaklık satışlarına da yer verecek. Böylece ses sistemleri konusunda birkaç adım önde olmaya çalışacak gibi görünüyor.

Apple şirketi 2016 yılında bazı Sonos hoparlörleri için satış yapma kararı almıştı ve bu olumlu karşılanmıştı. Firmanın satış stratejisinin o dönemlerde çok daha kapsayıcı olduğunu söylemek mümkün. Ancak şimdilerde Apple, rakiplerini yok etmek için tüm satışları sadece kendi kuruluşu üzerinden yapmak istiyor. Böylece satışlardan gelecek rakamlar kendisinde kalacak. Firma ayrıca HomePod akıllı hoparlör konusunda da bazı değişikliklere imza attı. Geliştireceği yeni küçük HomePod modelleri ile birlikte herkese bu cihazlardan sunulabilecek. Firma kendi online mağazasından her ürün kaldırdığında onu kendisi geliştirmek istediğinin sinyalini vermiş oluyor. Sizce Apple tarafından geliştirilen bu yeni strateji doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Nokia 1.3 kamera konusunda bir ilke imza attı! iPhone SE yapamadı bunu!

>> Apple Watch Series 3 sahiplerini korkutan hata! Detaylar Haberimizde…


CEVAP VER